birgün

29° AÇIK

GÜNCEL 05.06.2020 14:57

ABB’ye yeni atama: Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na H. Ali Bozkurt getirildi

ABB’ye yeni atama:  Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na H. Ali Bozkurt getirildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na, 30 yıldan fazla süre TRT deneyimi bulunan H. Ali Bozkurt getirildi.


1986 yılında göreve başladığı TRT’de 30 yılı aşkın süre görev yapan H. Ali Bozkurt, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na getirildi. TRT’de müzik, eğlence, bayram, yılbaşı, Nevruz, Şeb-i Arus gibi yüzlerce programın prodüktörlüğü ve yönetmenliği görevinde bulunan Bozkurt’un Türkiye’nin birinci olduğu 2013 yılındaki Eurovision yarışmasında yöneticilik yaptığı bildirildi.

2003 Eurovision Şarkı Yarışması’nda görev alan Bozkurt’un, Türkiye’nin dördüncü olduğu 2004 Eurovision Şarkı Yarışması’nda da Müzik ve Eğlence Programları Müdürü olarak görev yaptığı belirtildi. Bozkurt, ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın atama kararı ile bugün görevine başladı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız