birgün

22° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 10.08.2020 14:23

ABD’nin sağlık kurumundan uyarı: Türkiye’de koronavirüs riski yüksek, seyahatten kaçının

ABD'nin Salgın Hastalıklar Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), halka olası bir Türkiye seyahatinden kaçınma uyarısında bulundu. Merkez, Türkiye’deki koronavirüs riskinin yüksek olduğunu belirtti.

ABD’nin sağlık kurumundan uyarı: Türkiye’de koronavirüs riski yüksek, seyahatten kaçının

Dünyanın koronavirüsten en fazla etkilenen ülkesi olan ABD’de, Salgın Hastalıklar Kontrol ve Önleme Merkezi’nden (CDC) Türkiye ile ilgili oldukça önemli bir uyarı geldi.

CDC’nin internet sitesinde bulunan ‘seyahat uyarıları’ başlıklı bölümde, halka Türkiye’ye ‘seyahatten kaçınmaları’ konusunda ikazda bulunuldu. Açıklamada “Covid-19 riski Türkiye'de yüksek. CDC seyahat etmek isteyenlerin Türkiye'ye zorunlu olmadıkça gitmemesini öneriyor” ifadeleri yer aldı.

‘KAYNAKLAR SINIRLI OLABİLİR’

CDC, Türkiye’nin alarm düzeyinin 3’e ulaştığını vurgulayarak, turistlerin Türkiye’ye zorunlu olmayan bütün uçuşlardan kaçınmasını önerdi.

Merkez tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi.

“Türkiye’de Covid-19 riski yüksek. Eğer Türkiye’de hastalanırsanız ve medikal bakıma ihtiyacınız olursa, kaynaklar sınırlı olabilir. Gideceğiniz yerde sizden Covid-19 testi yaptırmanız istenebilir. Eğer testiniz pozitif çıkarsa bir süre karantina altına alınmanız istenebilir. ABD’ye geri dönüşünüze izin verilmeyebilir.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız