birgün

11° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 14.01.2021 09:51

AKP’den istifa eden Özdağ: AKP'nin 4 arka bahçesi var, destekçilerine milyonlar aktarıyorlar

AKP’den istifa eden Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı olan Selçuk Özdağ, iktidarın kendisini destekleyenlere kamudan milyonlar aktardığını söyledi. Özdağ, “Doğruları yazanlara ise sıfır kuruş veriyorlar” dedi.

AKP’den istifa eden Özdağ: AKP'nin 4 arka bahçesi var, destekçilerine milyonlar aktarıyorlar

AKP’den istifa eden Selçuk Özdağ, yargının, üniversitelerin, bürokrasinin ve medyanın AKP’nin arka bahçesi yapıldığını söyledi. Basınınözgür olması gerektiğini kaydeden Özdağ, iktidarın kendisini destekleyenlere kamudan milyonlar aktardığını söyledi.

AKP Genel Başkan Yardımcılığı ve Manisa Milletvekilliği görevlerinde bulunduktan sonra partisinden istifa ederek Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmeye başlayan Selçuk Özdağ, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuşan Özdağ, “Türkiye'de her iktidar, maalesef yargı, üniversite, bürokrasi ve medyayı arka bahçesi yapmak istedi. Bu dört unsurda insanlar direndi. Gelinen noktada bu dört unsurun da AKP tarafından arka bahçe yapıldığını görüyoruz” dedi.

‘BASIN ÖZGÜR OLURSA BÜROKRASİ YANLIŞ YAPAMAZ’

Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü:

“Basın özgür olursa bürokrasi yanlış yapamaz, siyaset kurumu da hukuk dışılığa tevessül edemez. O yüzden özgür, inandığını yazan basına her zaman ihtiyaç var. Kendilerini destekleyenlere kamu kaynaklarından milyonlar aktarılıyor. Doğruları yazanlara ise sıfır kuruş veriyorlar. Türkiye yönünü Afrika'ya değil, AB'ye dönmeli.”

“Türkiye'nin çaresi bir erken seçimdir” diyen Gelecek Özdağ, “Biz erken seçimi onarım ve Türkiye'nin geleceği için istiyoruz. Bir daha Cumhurbaşkanı çıkaramazlar. Parlamenter sisteme geçişle ilgili kitap çıkarttık. MHP randevu talebimizi reddetti. AKP'den de ses gelmedi. Türkiye'nin Cumhurbaşkanı böyle yapar mı? Gerçek gündemin konuşulmaması için devamlı farklı adımlar atıyorlar. Gündem, pandemi sürecinde esnafın aç kalması, yoksulluk, çaresizlik, insanların evlerine ekmek götürememesidir. Hukukun adaletle buluşamamasıdır” şeklinde konuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız