Denizli'de AKP’li Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Sarayköyspor-Sökespor maçında hakeme saldırmaktan ceza aldı. Ayrıca Sarayköy Belediyespor Kulüp Başkanı Derviş Demirkan ve dört belediye çalışanı para cezasına çarptırıldı.

AKP'li belediye başkanına, hakeme saldırmaktan ceza
Fotoğraf: Twitter | @ozbassaraykoy

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde 20 Kasım 2022'de oynanan Sarayköyspor-Sökespor maçında çıkan olaylarla ilgili açılan davada karar verildi.

Artı Gerçek'ten Kadriye Sözeri'nin haberine göre, Sarayköyspor-Sökespor maçında hakeme yapılan saldırı nedeniyle Denizli’nin Sarayköy ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Sarayköy Belediyespor Kulüp Başkanı Derviş Demirkan ve dört belediye çalışanı para cezasına çarptırıldı.

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde 20 Kasım 2022'de oynanan Sarayköyspor-Sökespor maçında hakemin bitiş düdüğünü çalmasıyla birlikte saha bir anda karıştı. Tribünden sahaya inen Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Sarayköy Kulüp Başkanı Derviş Demirkan ve dört belediye çalışanı orta hakem Muhammet Taha Onat ve yan hakem Can Fırat’a saldırdı, tartaklayıp, küfür ettti.

Darp raporu alan orta hakem Taha Onat, yan hakem Can Fırat ile birlikte yargıya başvurdu. Sarayköy Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen dava dün sonuçlandı.

Mahkeme, "taşkınlık ve kasten yaralama" suçundan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Kulüp Başkanı Derviş Demirkan, Sarayköy Belediyesi personeli Uğur Melenk ve Kadir Coşar, danışman Mehmet Onur Akdağ ile makam şoförü Haldun Deniz’e bin 120'şer TL adli para cezası verdi ve hükmün açıklanması geri bırakıldı.