birgün

3° AZ BULUTLU

GÜNCEL 28.05.2021 22:04

AKP'li Selami Altınok'tan AA'ya 'koruma kararı belgesi' tepkisi

AKP'li vekil Selami Altınok, Anadolu Ajansı'nın gündeme getirdiği "Sedat Peker'e verilen koruma kararı belgelerinde FETÖ izi tespit edildi" haberine tepki gösterdi. AA'nın paylaştığı koruma belgesini imzalayanlar arasında Selami Altınok'un adı da 'İl Emniyet Müdürü' sıfatıyla yer alıyordu. Altınok, haber ve paylaşılan belgeye ilişkin, "'FETÖ izi bulundu' başlığıyla servis edilen belgede, resmi sıfat ve görev taşıyan kişiler haksız bir şekilde ifşa ve itham edilmiştir" dedi.

AKP'li Selami Altınok'tan AA'ya 'koruma kararı belgesi' tepkisi

AKP Erzurum Milletvekili Selami Altınok, Anadolu Ajansı'nın (AA) gündeme getirdiği, organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker'e verilen koruma kararı belgelerine ilişkin "Resmi sıfat ve görev taşıyan kişiler haksız bir şekilde ifşa ve itham edilmiştir" ifadelerini kullandı.

Altınok, yaptığı yazılı açıklamada, "Son günlerde kamuoyunu meşgul eden şahsın koruma kararına ilişkin haberlerde ve 'FETÖ izi bulundu' başlığıyla servis edilen belgede, resmi sıfat ve görev taşıyan kişiler haksız bir şekilde ifşa ve itham edilmiştir" dedi.

Altınok, şunları söyledi: "Şahsım, birlikte çalıştığım ve koruma kararı verilen belgede adı geçen imza sahiplerinin gerek 17-25 Aralık gerekse 15 Temmuz sürecinde yürüttükleri mücadele ve gösterdikleri duruşa tüm milletimiz ve kamuoyu yakından şahittir. Bunun aksine bir ima, iddia ve iftira her iki dünyada da hak ihlali olup iddia sahiplerini ağır vebal ve sorumluluk altına sokmuştur."

akp-li-selami-altinok-tan-aa-nin-sedat-peker-haberine-tepki-881327-1.
Fotoğraf: AKP Erzurum Milletvekili Selami Altınok

ANADOLU AJANSI GÜNDEME GETİRMİŞTİ

Anadolu Ajansı (AA), okurlarına "suç örgütü elebaşı Sedat Peker'e "DHKP-C tehdidi" gerekçesiyle verilen koruma kararı belgelerinde FETÖ izi tespit edildi" şeklinde bir haber servis etmişti.

AA'nın paylaştığı koruma belgesini imzalayanlar arasında, bugün AKP Erzurum Milletvekili olan Selami Altınok'un adı da 'İl Emniyet Müdürü' sıfatıyla yer alıyor.

Aynı şekilde dönemin İstanbul Valisi Vasip Şahin'in de evrakta imzası bulunuyor. Vasip Şahin bugün Ankara Valisi olarak görev yapıyor.

Anadolu Ajansı, “Sedat Peker’e verilen koruma kararında FETÖ izi var” tweetini bir süre sonra silmişti.

Ajans, habere ait imzalı belgenin olduğu fotoğrafı da sistemden kaldırmıştı. Belge ilgili imzanın olduğu yer kesilerek paylaşılmıştı.

akp-li-selami-altinok-tan-aa-nin-sedat-peker-haberine-tepki-881326-1.
Fotoğraf: AA'nın paylaştığı belge

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol