İBB Başkanı İmamoğlu, İYİ Parti'den gelen 'ittifak yok' çıkışlarına rağmen yerel seçimlerde ittifak zemini oluşabileceğini söyledi, 'İstanbul ittifakı' vurgusu yaptı. İmamoğlu, "Günü geldiğinde makul görüşmeler için zemin oluşacaktır. Akşener de dahil" diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi
Akşener'in sözleri İmamoğlu'na soruldu: "İstanbul ittifakı" vurgusu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim ittifakına kapıları kapatan ,İYİ Parti lideri Meral Akşener'in sözlerini değerlendirdi.

Akşener'in "İttifak yok" çıkışlarına karşın 'İstanbul ittifakı' vurgusu yapan İmamoğlu, "İttifak zemini yerel seçimler öncesinde oluşabilir" yorumunu yaptı.

İmamoğlu gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"İYİ Parti ile ittifak" konusunu değerlendiren İmamoğlu, özetle şu ifadeleri kullandı: 

"Bu liderler seviyesinde olan münazaralara buradan söz söylemeyi doğru bulmuyorum. 2019 yılında büyük bir İstanbul ittifakı ile tarihi bir zafere ulaşmıştık. Demokrasiye yapılmak istenen ağır darbeleri ortadan kaldırdı, önemli bir ittifak süreciydi. Ben İstanbul ittifakının kurulabileceğine inanıyorum. Bu konuşmalar ifade edilecektir ama günü geldiğinde makul görüşmeler için zemin oluşacaktır, Akşener de dahil."

Akşener, dün (18 Eylül) yaptığı açıklamada "Biz ittifak sisteminden vazgeçtik. Türkiye için eğile büküle öldük. Bundan sonra yok. İttifak sistemiyle yol yürümeyeceğiz. Sadece bugün değil 2028’de de kendi başımıza gireceğiz" demişti.