Oyuncu Alican Yücesoy, AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'un 'sandık' açıklamasına tepki gösterdi. Yücesoy, Yavuz'un "Oy ve Ötesi heyetinden başkan veya üye, STK başkanı, partilerin il başkanı bulunma hakkına sahip değildir" açıklamasına "Sandık başındayım sıkıyorsa gel de al!" yanıtını verdi.

Alican Yücesoy’dan AKP’li Yavuz’a: Sıkıyorsa gel al

Oyuncu Alican Yücesoy, Oy ve Ötesi’nin sandık başında olamayacağını öne süren AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’a tepki gösterdi.

Yücesoy, "Sandık başındayım sıkıyorsa gel de al!" dedi.

Yavuz, dün yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Her parti sandık başında gözlemci, müşahit olarak 1 kişiyi bulundurma hakkına sahiptir. Bu seçimlerde YSK’nın kararına bağlı olarak AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti müşahit bulunduracaktır. Diğer partiler de müşahit bulundurabilir, problem yok ama sayı çok fazla olursa içlerinden kura çekmek durumu söz konusu olabilir. Dört parti kurayla dahi olsa oradan uzaklaştırılamaz hiçbir şekilde. Partinin dışında adayların da gözlemcisi ve temsilcisi olabilir, itiraza yetkili kişiler olabilir. Bunlar da kabul. Sandık başında, baro başkanı, baro yönetim kurulu üyesi, Oy ve Ötesi heyetinden başkan veya üye, STK başkanı, partilerin il başkanı bulunma hakkına sahip değildir."

Yücesoy, bu açıklamaya Twitter üzerinden tepki gösterdi. Yücesoy, paylaşımında "Sandık başındayım sıkıyorsa gel de al!" ifadelerini kullandı.