birgün

7° PARÇALI BULUTLU

AVRUPA 03.11.2020 15:03

Almanya Başbakanı Merkel: İslamcı terör ortak düşmanımız

Avusturya'nın başkenti Viyana'da düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin açıklama yapan Almanya Başbakanı Angela Merkel, “İslamcı terör bizim ortak düşmanımız” dedi.

Almanya Başbakanı Merkel: İslamcı terör ortak düşmanımız

Avusturya'nın başkenti Viyana'da dört kişinin yaşamını yitirdiği silahlı saldırı uluslararası düzeyde büyük tepki çekti.

Saldırıya ilişkin açıklama yapan Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avusturya ile dayanışma mesajı verdi.

Merkel, "İslamcı terör bizim ortak düşmanımız. Bu katillere ve azmettiricilere karşı mücadele bizim ortak mücadelemiz" ifadesini kullandı.

AVUSTURYA’DA 3 GÜNLÜK YAS

Avusturya'nın başkenti Viyana'da dün gece gerçekleştirilen silahlı saldırıda,5 kişi ölmüş,17 kişi yaralanmıştı. Saldırının ardından ülkede üç günlük yas ilan edilmişti.

Konuya ilişkin açıklama yapan Avusturya İçişleri Bakanı Nehammer, “Öğleden sonra saldırıda hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirilecek. Avusturya Cumhuriyeti, çeşitlilik, diyalog ve birbirine saygı ülkesi olmuştur ve öyle olacaktır, 2 Kasım 2020 olayları ülkemizi daha da sarsmış ve etkilemiştir. Avusturya Cumhuriyeti olarak özgürlüğü, demokrasiyi ve bir arada yaşamamızın değerlerini kararlılıkla ve gerekli tüm araçlarla savunacağız" dedi. Öte yandan yas kararı sonrası, federal binalar üzerindeki bayraklar yarıya indirilecek” ifadelerini kullanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol