birgün

9° PARÇALI AZ BULUTLU

YEREL 07.04.2021 17:13

Ankara’da pide fiyatları belli oldu

Türkiye Fırıncılar Federasyonu, Ankara’da Ramazan pidesinin satış fiyatını 3 TL olacağını bildirdi.

Ankara’da pide fiyatları belli oldu

Türkiye Fırıncılar Federasyonu, Ankara’da Ramazan pidesinin satış fiyatını 3 TL olarak belirlediklerini duyurdu.

ANKA’nın aktardığına göre, Fırıncılar Federasyonu, Ankara’da 275 Gr. Ramazan pidesinin satış fiyatını 3 TL olarak belirlediklerini açıkladı. Federasyon’un açıklamasında şöyle denildi:

"Bu yıl Ramazan Pidesi il bazında “illerimizin maliyetleri dikkate alınarak” kilogram bazında 11-12 TL. civarında gerçekleşecektir. Örneğin, Ankara 275 Gr. Pide 3.00 TL, Antalya ve İzmir’de 250 Gr. Pide 3.00TL, İstanbul’da 365 gr. Pide 4.00 TL,Sakarya ve Kocaeli’de 370 gr Pide 4.00 TL iken Trabzon’da ise 500 gr. Pide 5.00 TL’den satışa sunulacaktır."

Fırıncıların önceliklerinin salgın tedbirleri çerçevesinde üretilen pideleri en hijyenik şekilde yurttaşlara ulaştırmak olacağına işaret edilen açıklamada, işletmelerde maske, sosyal mesafe ve temizlik konusunda gereken hassasiyetin gösterildiği vurgulandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol