Eskişehir'de aynı evde yaşadığı annesi Mübeyyen Töre'yi aralarında çıkan tartışmada silahla vuran 40 yaşındaki Adem Töre'ye 'haksız tahrik' ve 'iyi hal' indirimi uygulandı. Adem Töre'ye 20 yıl hapis cezası verildi.

Annesini öldüren erkeğe, 'haksız tahrik' ve 'iyi hal' indirimi

Eskişehir'in Odunpazarı ilçesinde geçtiğimiz yıl annesi Mübeyyen Töre ile tartışan ve evde bulunan silahla annesini başından vuran 40 yaşındaki Adem Töre, karar duruşmasına çıktı.

Mahkemede son savunmasını yapan Adem Töre, uzun süredir psikolojik sorunları olan annesine baktığını ve olay gecesi borçları nedeniyle tartıştıklarını iddia ederek "Suç işleme kastım yoktur. Uzun süredir anneme bakıyordum. Annem psikolojik tedavi görüyordu, hırçın bir kişiliği vardı. Ben de çok bunalmıştım. Bu olayın yaşanmasından dolayı çok pişmanım, beraatımı talep ediyorum" dedi.

Mahkeme heyeti savunmaların ardından sanık Adem Töre’ye, ‘üst soydan akrabayı kasten öldürmek’ suçundan ömür boyu hapis cezası verirken, haksız tahrik ve iyi hal indirimiyle cezayı 20 yıla indirdi.

NE OLMUŞTU?

Odunpazarı ilçesine bağlı Vadişehir Mahallesi’nde oturan Adem Töre, geçen yıl 21 Haziran'da, birlikte yaşadığı annesi Mübeyyen Töre ile tartıştı. Evde bulunan tabancayı alan Adem Töre, annesini başından vurdu. Silah sesini duyan komşuların ihbarıyla gelen polis ve sağlık ekipleri Mübeyyen Töre’nin hayatını kaybettiğini belirledi. Gözaltına alınan Adem Töre, çıkarıldığı mahkemece ‘kasten öldürme’ suçlamasıyla tutuklandı. Töre hakkında ömür boyu hapis istemiyle 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ne dava açıldı.