birgün

26° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 08.07.2020 23:21

Antep Valisi Davut Gül: Şehrimizdeki vaka artışı tehlikeli boyuta ulaşıyor

Antep Valisi Davut Gül, kentte yeni tip koronavirus vakalarındaki artışın tehlikeli boyuta ulaştığını bildirdi.

Antep Valisi Davut Gül: Şehrimizdeki vaka artışı tehlikeli boyuta ulaşıyor

Türkiye’de normalleşme adımlarının ardından vaka sayılarındaki artış yükselmeye devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı son verilere göre, son 3 günde vaka sayısının en fazla arttığı kentlerden olan Antep’te Vali Davut Gül, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, “Şehrimizdeki vaka artışı tehlikeli boyuta ulaşıyor” dedi.

Kentte taziye ve asker uğurlama törenlerinin de yasak olduğuna dikkati çeken Gül, düğün yapacak yurttaşları da tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Vali Gül’ün açıklamaları şu şekilde:

“Kıymetli hemşehrilerim, Şehrimizdeki vaka artışı tehlikeli boyuta ulaşıyor! Yasaklama Önerileriniz için teşekkür ederim ama öncelikle en basit kuralları hayata geçirmemiz gerekiyor! Maskeyi ağzımızı ve burnumuzu kapatacak şekilde kullanmaya ve sosyal mesafeye uymaya mecburuz

Gaziantep’te taziye ve asker uğurlama törenleri kesinlikle yasaktır. Askere gidecek gençlere sadece birinci derece akrabaları terminalde eşlik edebilirler. Konvoy yapıp korna çalan araçlar kent güvenlik sisteminde tespit edilmektedir.

Düğünler riskin en yüksek olduğu yerleridir. Kendinizi ve sevdiklerinizi korumak için Mümkünse sade bir nikah yapın! Düğün yapacaklar mutlaka kaymakamlığa yazılı olarak bildirimde bulunmalı. Gündüz düğünleri 13.00-17.00, Akşam düğünleri 20.00-23.00 Saatleri arasında yapılmalıdır.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız