Obilet, yarıyıl tatilinde ailece gezilecek 5 rota önerdi. Sapanca, Uludağ, Eskişehir, Kocaeli, Erzurum ve çevresi, tatilcilerin tercih edebileceği yerler arasında öne çıkıyor.

Kaynak: AA
Ara tatil başlıyor: İşte öne çıkan 5 rota
Fotoğraf: AA

Obilet, henüz plan yapmayanlar için yarıyıl tatilinde ailece gezilebilecek rota önerilerinde bulundu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, seyahat editörleri, 5 Şubat'a kadar sürecek yarıyıl tatilinde, günübirlik gezilebilecek yerlerden araç kiralayarak yakın şehirlere yapılacak yolculuklara kadar 5 rota derledi.

Sapanca, Uludağ, Eskişehir, Kocaeli, Erzurum ve çevresi, bu mevsimde keşfedilecek öne çıkan yerler olarak göze çarpıyor. 

Şehir hayatından uzaklaşmak isteyenler için en ideal kaçış noktaları arasında Sapanca yer alırken, buraya İstanbul'dan araçla yaklaşık 2 saatte ulaşılabiliyor.

Sapanca / AA

Kayak ve snowboard gibi kış sporlarını denemek isteyenler için Uludağ önerilirken, tatili büyük şehirler yerine kar altında geçirmek isteyenler için Erzurum öne çıkıyor.

Son dönemde sanat ve kültür kenti olarak dikkati çeken Eskişehir'de tema parktan doğa turizmine, tarihi yerlerden çarşılara kadar pekçok alternatif bulunuyor.

İstanbul'a yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunan Kocaeli, her mevsim günübirlik ziyaretçilerin ilgi odağı olurken, İstanbul'a en yakın kayak merkezi konumundaki Kartepe de bu kentte yer alıyor.