birgün

25° AÇIK

GÜNCEL 04.08.2020 14:13

‘Athena Gökhan’dan BirGün’ün gündeme getirdiği ‘yasaklılar listesi’ne sert tepki

Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz, gazetemiz BirGün’ün yazarı Timur Soykan’ın gündem yaratan Sansürün Magazini başlıklı köşesi üzerine açıklama yaptı. Özoğuz, “Ben Hiçbir zaman hiç bir iktidarın veya Muhalefetin sanatçısı olmadım” dedi.

‘Athena Gökhan’dan BirGün’ün gündeme getirdiği ‘yasaklılar listesi’ne sert tepki

Gazetemiz BirGün’ün yazarı Timur Soykan’ın dün yayımlanan Sansürün Magazini başlıklı köşe yazısı, sosyal medyada büyük ses getirdi. Soykan yazısında, iktidar tarafından ‘yasaklılar listesi’ oluşturulduğunu ve listenin başında Athena grubunun beğenilen solisti Gökhan Özoğuz’un yer aldığını belirtti.

Gökhan Ozoğuz ise Soykan’ın gündem yaratan bu yazısının ardından şahsi Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. “Sanat halk için yapılır” diyen Özoğuz, şu ifadelerle BirGün’ün gündeme taşıdığı 'yasaklılar listesi'ne tepki gösterdi:

“Kendi adıma; Ben Hiçbir zaman hiç bir iktidarın veya Muhalefetin sanatçısı olmadım, olmayacağım da.

Ben Yalnızca Halka hizmet edip, Halkın sanatçısı olmaktan Şeref duyanlardanım.

Çünkü Sanat Halk için yapılır.

Tek gerçek Halktır!”

Özoğuz, bu paylaşımını neden yaptığını soranlara ise sonraki tweetinde yanıt verdi. Beğenilen sanatçı, Timur Soykan’ın BirGün’deki köşe yazısı üzerine bu açıklamayı yaptığını belirtti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız