birgün

21° AZ BULUTLU

"Ayda iki kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz" diyen AKP'li vekil: Utanıyorum, danışmanlarıma bile borçlandım

Yurttaşın temel gıda ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığı dönemde, "Ayda 2 kilo et yiyorsak, yarım kilo yeriz" şeklinde öneride bulunan AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, milletvekilliği maaşından dert yandı. Demirbaş, “Şu anda utanıyorum, danışmanlarıma bile borçlanmışım, maaşı bekliyorum. İçi giden, vicdanı olan bir insan o milletvekili maaşıyla milletvekilliği yapamaz. Çok zor" diye konuştu.

GÜNCEL 01.07.2022 09:47
"Ayda iki kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz" diyen AKP'li vekil: Utanıyorum, danışmanlarıma bile borçlandım
Abone Ol google-news

Yurttaşın alım gücünün düştüğü, temel ihtiyaçlarına dahi erişimde büyük sorunlarla karşı karşıya kaldığı ve artan gıda fiyatlarının ardından yoksullukla boğuştuğu dönemde, "Normal şartlarda ayda iki kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz. Domatesi iki kilo yerine iki tane alırız" önerisinde bulunan AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ da sıkıntıya düştü.

Tv42’de yayınlanan Sümen Altı programında konuşan Demirağ, büyük dağın büyük dumanının olacağını, paranın su gibi aktığını, vekil maaşlarının başka bir gelir olmazsa yetersiz olacağını söyledi. Demibağ, "Şu anda utanıyorum danışmanlara bile borçlanmışım maaşı bekliyorum. Dışarıdan göründüğü gibi değil. İçi giden, vicdanı olan bir insan o milletvekili maaşıyla milletvekilliği yapamaz. Çok zor" açıklaması yaptı.

AKP’li Demirbağ’ın konuşmasının ilgili bölümü şöyle:

“Şu anda utanıyorum ki, bir danışmanıma ‘Oradan 2-3 bin lira getirin.' Niye? Ya zaten danışmanlara bile borçlanmışım maaşı bekliyorum, 15 gün sonra alacağımız. Bayram öncesi maaşı bekliyoruz. Öyle değil, dışarıdan göründüğü gibi değil. İçi giden, vicdanı olan bir insan o milletvekili maaşıyla milletvekilliği yapamaz. Çok zor. E şimdi ben İstanbul Belediyesi’nde bürokrattım. Yönetim kurulu üyeliği de alıyordum bir denetim bir yönetim. Valla şu ankinden çok çok iyiydi benim durumum. İki tanede kooperatife girdim ev sahibi oldum ben İstanbul’da. Şimdi? Şimdi mümkün değil, nasıl yapacaksınız?”

NE OLMUŞTU?

AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ geçtiğimiz Kasım ayında, artan gıda fiyatlarına ilişkin yurttaşlara önerilerde bulunmuştu.

Alım gücü düşen yurttaşa tasarruf önerisinde bulunan AKP'li vekil, "Normal şartlarda ayda iki kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz. Domatesi iki kilo yerine iki tane alırız" ifadelerini kullanmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol