birgün

15° PARÇALI BULUTLU

Azra’yı öldüren Murat Ayhan’ın ifadesi ortaya çıktı: Paniğe kapıldığı için boğmuş!

Mustafa Murat Ayhan, üzerini örtmek isterken elinin Azra Gülendam Haytaoğlu’nun bedenine değdiğini ve “Ne yapıyorsun!” demesi üzerine genç kadını ‘paniğe kapılıp boğduğunu’ iddia etti.

GÜNCEL 03.08.2021 15:33
Azra’yı öldüren Murat Ayhan’ın ifadesi ortaya çıktı: Paniğe kapıldığı için boğmuş!
Abone Ol google-news

Antalya’da gazetecilik bölümü öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu’na (21) cinsel saldırıda bulunup öldüren Mustafa Murat Ayhan’ın ifadesi ortaya çıktı. Paniğe kapıldığı için genç kadını boğduğunu iddia eden Ayhan, cinayetten sonra kadının bedenini de parçaladığını iddia etti.

Sözcü’den İsmail Saymaz’ın haberine göre inşaat mühendisi ve emlakçı olan Mustafa Murat Ayhan (48), 2013’te boşandığını, bir erkek çocuk sahibi olduğunu anlattı. Ayhan, 16 Temmuz’da Konyaaltı’nda kafeye gittiğini, kafede servis elemanı olan Azra Gülendam Haytaoğlu ile tanıştığını söyledi. Haytaoğlu’na iş teklif ettiğini belirten Ayhan, karşılıklı telefonlarını aldıklarını söyledi.

28 Temmuz’da Azra’nın koronavirüse yakalandığını öğrenince mesaj yazdığını kaydeden Ayhan, kadının “Bakanım yok, beş gün oldu bir şey yemedim, ilaçlarımı alamadım, ölmek istiyorum. Her yerim çok ağrıyor” dediğini söyledi.-

Haytaoğlu’nu evden aldığını ve lokantaya gittiklerini belirten Ayhan, kadının ilacını alıp eve dönmek üzere yola çıktıklarını söyledi. Ayhan, şöyle devam etti:

“Azra, arkadaşına telefon açtı. Arkadaşı cevap vermedi. ‘Uyumuş, telefonu duymuyor’ dedi. ‘Evine bırakayım mı?’ diye sordum. ‘Ablam ile kalmak istemiyorum’ demesi üzerine ‘Bende kalabilirsin’ dedim. Azra, ablası aradığında ‘Eve dönmeyeceğim, sana bahsettiğim arkadaşımda kalacağım, beni merak etme’ dedi.”

CEP TELEFONUNU ÇÖPE ATTI

Saat 01.30’da eve geldiklerini kaydeden Ayhan, Haytaoğlu salonda uyurken, kendisinin ise odaya geçtiğini ifade etti. Saatlerce uyuşturucu hapı aldığını anlatan Ayhan, saat 13’te odadan çıktığında Haytaoğlu’nun üzeri açık şekilde uyuyor olduğunu öne sürerek, şöyle devam etti:

“Üzerini örttüğüm sırada elim kalçasına değdi. Panikle uyanıp ‘Ne yapıyorsun’ diyerek, bağırıp yüzümün sol tarafını tırmaladı. Panikledim ve ‘Sus ne bağırıyorsun’ diyerek, Azra’nın boğazını sıktım. Nefes almadığını, nabzının atmadığını fark edince öldüğünü anladım.”

Kadının telefonu ve terliğini el valizine doldurup evden çıktığını anlatan Ayhan, cep telefonunu Boğaçay’a, terliği çöpe attığını söyledi. Ayhan, sitede kamera olduğu için Haytaoğlu’nun cansız bedenini parçaladığını ve ormanlık alana koyduğunu aktardı.

CİNSEL SALDIRIDA BULUNMADIĞINI İDDİA ETTİ

Haytaoğlu’na cinsel saldırıda bulunmadığını iddia eden Ayhan, “Bağırıp yüzümü tırmalaması üzerine paniğe kapıldım. Polise şikayet eder korkusu ile boğazını sıktım ve öldürdüm” dedi. Ayhan, savcılıkta, Azra’nın kafasını attığı noktayı hatırlayamadığını anlattı.

Ayhan, Antalya 6. Sulh Ceza Hakimliği’nde ise “Çok pişmanım. Böyle bir şeyin yaşanmasını istemezdim. Olayı planlamadım” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol