Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Eskiden AK Parti’ye gönül veren kardeşlerim; önümüzdeki seçim aslında referandum. Bir tarafta mevcut tablo, diğer tarafta yeni bir nefes var. Biz özgürlüğün, adaletin, zenginliğin tarafındayız. Birinci sandıkta Sayın Kılıçdaroğlu, ikinci sandıkta DEVA için CHP diyeceğiz” dedi.

Kaynak: ANKA
Babacan AKP'lilere seslendi: Önümüzdeki seçim aslında referandum
ANKA

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, bugün Twitter hesabında seçimlere dair açıklama yaptı.

Babacan’ın paylaşımı şöyle:

“İNSANLAR ARTIK ‘ELİM BU YOKSULLUĞA, BU AÇLIĞA, BU ZULME GİTMİYOR"

“Kendimi bildim bileli bazı mahallelerde ‘Elim altı oka gitmiyor, elim CHP’ye gitmiyor’ denirdi. Bu seçimde insanların tam da o mahallelerde ve pek çok evde kısık sesle ‘Elim AK Parti’ye gitmiyor. Elim ampule gitmiyor’ dediğini gayet iyi biliyorum. İnsanlar artık ‘Elim bu yoksulluğa, bu açlığa, bu zulme gitmiyor. Yolsuzluğa gitmiyor. Yüzde 100’ü aşan enflasyona gitmiyor’ diyor.

“ETRAFINDAKİ ÇIKARCILARA YAKASINI KAPTIRMIŞ SAYIN ERDOĞAN’A GİTMİYOR”

Bir zamanlar AK Parti’ye oy vermiş kardeşlerimin eli, sınavı kazanan başarılı gençler torpilsiz işe giremezken, birilerinin haksız kazançla servetine servet katmasına gitmiyor. Haksızlığa, hukuksuzluğa, adaletsizliğe, baskıya, zulme gitmiyor. İnsanların eli; sözünden dönen, etrafındaki çıkarcılara yakasını kaptırmış Sayın Erdoğan’a gitmiyor. Keçiören’deki mütevazı dairesinden taşınıp devasa bir külliye inşa eden bir zihniyete gitmiyor, gitmeyecek.

“BİRİNCİ SANDIKTA SAYIN KILIÇDAROĞLU, İKİNCİ SANDIKTA DEVA İÇİN CHP DİYECEĞİZ”

Eskiden AK Parti’ye gönül veren kardeşlerim; Önümüzdeki seçim aslında referandum. Bir tarafta mevcut tablo, diğer tarafta yeni bir nefes var. Biz özgürlüğün, adaletin, zenginliğin tarafındayız. Birinci sandıkta Sayın Kılıçdaroğlu, ikinci sandıkta DEVA için CHP diyeceğiz. Endişeye mahal yok. Kaybedeni olmayan bir zafer için oy vereceğiz. Biz buradayız. Seçimin şafağında sizleri de aramıza bekliyoruz. Bu büyük yürüyüşte hep beraber olacağız.”