birgün

5° PARÇALI AZ BULUTLU

Bahçeli, Altılı Masa'nın anayasa değişikliği çalışmasını hedef aldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Altılı Masa'nın anayasa değişikliği çalışmasını hedef alarak, "Zillet İttifakı'nın dün açıkladığı anayasa değişikliği önerisi ölü doğmuş, deyim yerindeyse dağın fare doğurması bile mümkün olmamıştır" dedi. Altılı Masa'ya çağrı yapan Bahçeli, "Gelin, Cumhur İttifakı'nın yeni anayasa hazırlığına ve hedefine katılın" ifadelerini kullandı.

SİYASET 29.11.2022 11:20
Bahçeli, Altılı Masa'nın anayasa değişikliği çalışmasını hedef aldı
Abone Ol google-news

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Açıklamasında 'ekran yüzlerine' tepki gösteren Bahçeli, "Ne kadar geveze yorumcu, sözde uzman varsa Türkiye'nin kara harekatı şu günde yapılacak diye konuşmaktadır. Deprem olur bunlar ekrana çıkar, sanırsın ki fay hatlarını bilirler. Hep aynı isimler, aynı simalar, aynı maskaralıklar devamlı suretle gözümüzün içine sokulmaktadır. Potansiyel maksatları terörle mücadeleyi sabote etmek, terör örgütünün gelişmelerde haberdar olmasını sağlamaktır. Bu cibilliyetsiz ve ciddiyetsiz ekran yüzlerinden midemiz bulanmaktadır" dedi.

"Karşımıza kim çıkarsa sonu teröristlerin sonu gibi olmalıdır" diyen Bahçeli, "Sykes-Picot'un sonu gelmiştir. Kandil'den Ayn-el Arab'a kadar bölücü terör örgütünün kafası koparılmalıdır. Kurt kendi işini kendi gördüğünden dolayı boynu kalındır. Yurtiçinde ve sınır ötesinde hiçbir terör örgütüne sessiz kalamayız" ifadelerini kullandı.

ALTILI MASA'NIN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ ÇALIŞMASI

Altılı Masa'nın açıkladığı anayasa değişikliği çalışmasını hedef alan Bahçeli, "Zillet İttifakı'nın dün açıkladığı anayasa değişikliği önerisi ölü doğmuş, deyim yerindeyse dağın fare doğurması bile mümkün olmamıştır. Birbirlerinin kulağını çekmek için pozisyon alanların anayasa hazırlaması bir hayaldir" diye konuştu.

Bahçeli, şöyle devam etti: "Bu kadar zahmete niye girdikleri, zillet partilerinin hangi amaçla birbirini ziyaret ettikleri belirsizliğin kuytusunda asılmış levha olarak karşımızdadır. 1982 Anayasası'nda çalakalem yaptıkları değişikliklerin yeni anayasa diye takdim etmeleri zırvadır. Zillet İttifakı'nın anayasa değişiklik önerisi tarihi geriye sarmak, devletin temellerine dinamit yerleştirmek, milletin takdirine kara çalmaktır. Zillet ittifakının hevesi kursağında kalacaktır.

ALTILI MASA'YA ÇAĞRI

Altılı Masa'ya çağrı yapan Bahçeli, "Gelin, Cumhur İttifakı'nın yeni anayasa hazırlığına ve hedefine katılın. Gelin, bu tarihi sorumluluğa ortak olun. Geçmişe takılarak geleceğin vizyonunu kurmak gibi bir hezeyandan dönün" ifadelerini kullandı.

MHP'NİN ANAYASA ÇALIŞMASI

Partisinin anayasa çalışmasını gösteren Bahçeli, "Bu anayasa metni Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılında 100 maddelik taslak metnidir. Değerli anayasa hukuku bilim insanlarının yaptıkları çalışmanın bir ürünüdür. Gelsinler bir de bunu okusunlar. Bunu gördükleri zaman en yakın çöplüğe altısını birden atın."

"Bunların bir uykusunu da kaçırayım" diyen Bahçeli, "7 yıllık bir seçim yapılacakmış. Biz bir dönemi tamamladık, ikincisine hazırlanıyoruz. İki yetmez, üç olsun dersek ne yapacaksınız. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi 5'er yıllık 3 dönem olsa da tamamen lider ülkeye doğru hızla götürsek..." ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol