birgün

12° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 31.07.2021 14:19

Bahçeli: Düzensiz göç, adı konmamış bir istiladır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sığınmacılar hakkında yaptığı açıklamada, "Düzensiz göç, adı konmamış bir istiladır, demografik yapımıza kumpastır" dedi. Bahçeli, "Suriyeliler bize emanettir. Buna diyeceğim bir şey yoktur. Ama ilanihaye burada kalmaları mümkün değildir" ifadelerini kullandı.

Bahçeli: Düzensiz göç, adı konmamış bir istiladır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sığınmacılar hakkında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Düzensiz göç, adı konmamış bir istiladır, demografik yapımıza kumpastır" dedi.

Türkgün gazetesine konuşan Bahçeli, "Ülke olarak demografik istikbalimizi düşünmek zorundayız. Nüfus istiklalimizi korumak mecburiyetindeyiz. Önümüzdeki 50 yıl, 100 yıl için demografik bir projeksiyon hazırlanmalıdır. Gelecekte nüfusun bileşenleri nasıl olacak? Anadolu coğrafyasındaki demografik dağılımın içeriği nasıl şekillenecek? Suriyeliler bize emanettir. Buna diyeceğim bir şey yoktur. Ama ilanihaye burada kalmaları mümkün değildir" dedi.

"SIĞINDIĞI ÜLKENİN PLAJLARINDA KEYİF SÜRENLER..."

"Vatandaşlarımızın sorun ve şikâyetlerinden birisi de budur" diyen Bahçeli, "Gettolaşmaya, şiddet ve asayişsizlik olaylarının yayılmasına, huzursuzluğun genişlemesine müsaade edilmemelidir. Bir yanda ülkesi için canını ortaya koyanlar varken, diğer yanda sığındığı ülkenin plajlarında keyif sürenler doğal olarak maşeri vicdanda sorgulanmaktadır. Bu çelişki tepki toplamaktadır" ifadelerini kullandı.

Bahçeli, şöyle devam etti: "Milletimizin taleplerini görüyoruz. Unutmayalım ki, bizi umut görüp, güvence görüp, sığınak görüp, ülkemize gelen hiç kimseyi de, gelmelerine sebep olan hadiseler bitmeden geri gönderemeyiz. Sığınmacıların kontrol ve denetimden uzak şekilde istedikleri yerlere gidip yerleşmelerine de bir sınır getirmeliyiz. İstanbul'da sıkıntı vardır, Kilis ve Gaziantep başta olmak üzere sınır il ve ilçelerimizde şikayetler üst düzeydedir. Bunları görmek, vatandaşlarımızın sesine kulak vermek durumundayız."

"TEHLİKE ALARM VERİCİ DÜZEYDE"

"Düzensiz göç, adı konmamış bir istiladır, demografik yapımıza kumpastır" diyen Bahçeli, şunları ifade etti:

"Küresel ve bölgesel güçlerin bu düzensiz göçteki parmak izlerini iyi araştırmak gerekmektedir. Tehlike alarm verici düzeydedir. Yapılan tahminler kapsamında ifade edersem, yakın gelecekte 1,25 milyon Afgan'ın İran'a; 1,2 milyon Afgan'ın ise Pakistan'a geçmesi bekleniyor."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol