birgün

12° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 22.09.2020 21:07

Bahçeli: Kılıçdaroğlu yalan makinesine bağlanmalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk Tabipleri Birliği’ni ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi. Bahçeli, “Kılıçdaroğlu keşke bir yalan makinesine bağlanıp bu konuşmasını yapsaydı” dedi.

Bahçeli: Kılıçdaroğlu yalan makinesine bağlanmalı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) kapatılması için çağrı yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bu kez de TTB’yi ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nu koronavirus salgınıyla mücadeleyi “kösteklemekle” suçladı.

Bahçeli, “Virüsle mücadeleyi köstekleyen CHP Genel Başkanı bu söylediklerimi anlayamaz. Anlasa bile anlatamaz. Onun salgınla mücadele önerileri kara mizahtır. Kahvehanelerde oyun oynanmasını isterken, her oyunun başında yeni kâğıt destesi kullanılmasını istemesi buna yeni bir örnektir” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun TTB ziyaretine değinen Bahçeli, şu şekilde devam etti:

“Kılıçdaroğlu, bugün TTB’yi ziyarete gitmiş. Yalan ve dedikoduyla perçinlenmiş çarpık açıklamalarını kamuoyuyla paylaşmış. Hezeyana kapılarak demiş ki: ‘Kovid-19’la mücadele edenler, hayatını bu işe vakfedenler terörist oluyor. Hayatımda duyduğum en saçma söz.’ TTB’ne yönelik eleştirilerime Kılıçdaroğlu’nun cevap vermesi gayet doğaldır. Zira kaynakları aynıdır. KOVİD-19’la mücadele edenlerle ilgili en küçük sözüm yokken var demek müfterilik ve utanmazlıktır! Kılıçdaroğlu keşke bir yalan makinesine bağlanıp bu konuşmasını yapsaydı!”

Bahçeli Ankara Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesi acil bölüm servisinde yaşanan saldırıyla ilgili ise şu açıklamalarda bulundu:

“Son olarak sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddet vakalarını şiddetle lanetliyorum. Şifa dağıtan kardeşlerimize saldıran her kim olursa olsun en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Konuyla ilgili üzerimize düşen ne olursa olsun yapacağımızın teminatını veriyorum.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız