birgün

14° AÇIK

Bahçeli yine TTB'yi hedef aldı: "Kapatılmalıdır"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sağlıkta şiddete karşı çağrı eylem çağrısı yapan TTB'yi hedef aldı. Bahçeli, "TTB kapatılmalıdır, hekim kardeşlerimizi yeni bir organizasyona gitmelidir. Anarşist yüzlü insanlardan mesleği kurtarmalıdır." dedi.

SİYASET 09.07.2022 07:58
Bahçeli yine TTB'yi hedef aldı: "Kapatılmalıdır" Fotoğraf: DHA
Abone Ol google-news

Bayram namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk Tabipler Birliği'ni (TTB) hedef aldı.

Bahçeli, "TTB kapatılmalıdır, hekim kardeşlerimizi yeni bir organizasyona gitmelidir" ifadelerini kullandı.

Konya Şehir Hastanesi'nde görevli Kardiyolog Ekrem Karakaya'nın Hacı Mehmet Akçak tarafından öldürülmesinin ardından sağlıkçıların greve gitmesini 'gayrimeşru' olarak değerlendiren MHP Genel Başkanı Bahçeli TTB'yi hedef aldığı açıklamasında şunları söyledi:

"En son olarak bir doktor kardeşimizin hayatını kaybetti, büyük bir üzüntü içinde olmamız gerekirken, sözde meslek grupları toplumsal kargaşa yaratmak ve siyasi iktidarı istifaya davet ederek, zillet ittifakının yandaşları gibi hareket etmişlerdir. Bunlar ülkemizin hayrına değildir. Şehitlerimiz varken, Türkiye'de şiddetten yararlanarak, bunlarla ilgili toplumsal değerlendirmelere şiddeti nasıl önlememiz gerektiğine dair milletimizi aydınlatma çabaları varken, Türkiye'nin her yerinde 50-60 kişiyi geçmeyen kişilerle, polisimizle çatışmak kimsenin hakkı değildir."

Bahçeli, "3-5 ne idüğü belirsiz, kuruluşlarla bir yere varmak mümkün değildir. TTB kapatılmalıdır, hekim kardeşlerimizi yeni bir organizasyona gitmelidir. Anarşist yüzlü insanlardan mesleği kurtarmalıdır" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol