birgün

13° PARÇALI BULUTLU

EKONOMİ 01.10.2021 10:31

Bankalardan Türk Telekom açıklaması

Akbank, Garanti ve İş Bankası; Türk Telekom'un hisselerinin TVF'ye devri konusunda bir işlem bulunmadığını açıkladı.

Bankalardan Türk Telekom açıklaması

Akbank, Garanti ve İş Bankası; Türk Telekom'un pay sahipleri arasında bulunan LYY A.Ş'ye ait payların Türkiye Varlık Fonu'na devri konusunda herhangi bir işlem bulunmadığını açıkladılar.

Reuters'in haberine göre KAP'a yapılan açıklamada her üç banka da medyada Türk Telekomünikasyon'un pay sahiplerinin hisselerinin Türkiye Varlık Fonu'na devredileceği yönünde haberler yer aldığı belirtilerek, "Bahsi geçen hisse devrine ilişkin herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Bankamız, söz konusu hisselere ilişkin opsiyonlarını her zaman değerlendirmektedir" denildi.

Bloomberg'de dün yer alan kaynaklara dayandırılan bir haberde Türkiye Varlık Fonu'nun Türk Telekom'un çoğunluk hissesini almak istediği belirtilmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol