birgün

23° SAĞANAK

Beşiktaş Belediyesi’nden 1 Mayıs’ta emek ve dayanışma kavramlarına vurgu

Beşiktaş Belediyesi, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için hazırladığı çalışmalarda koronavirüs salgınıyla birlikte anlamları daha da güçlenen “iş, emek ve dayanışma” kavramlarına vurgu yaptı.

YEREL 30.04.2020 16:02
Beşiktaş Belediyesi’nden 1 Mayıs’ta emek ve dayanışma kavramlarına vurgu
Abone Ol google-news

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında 1, 2 ve 3 Mayıs günlerinde 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Bu nedenle 1 Mayıs İşçi ve Dayanışma Bayramı alışık olduğumuzun aksine alanlarda kitlesel olarak kutlanamayacak.

Bu çerçevede Beşiktaş Belediyesi 1 Mayıs’a özel anlamlı bir çalışma gerçekleştirdi. Belediye ilçenin birçok noktasına, belediye emekçileri ve sağlık çalışanlarının bu süreçteki emeklerine saygı vurgusunu ön plana çıkaran “İş, Emek ve Dayanışma” kavramlarının sözcük anlamlarının yer aldığı afişler astı.

Billboardlarda; gerek sahada gerekse iş yerlerinde emekçilerin fotoğraflarının yanı sıra, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın dayanışma fotoğraflarına da yer verildi. Yapılan çalışma, Akpolat’ın “Bizim için bazı kelimeler şimdi daha anlamlı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’müz kutlu olsun” mesajıyla paylaşıldı.

Beşiktaş’ın Cadde ve sokaklarını süsleyen çalışmalar, Beşiktaş Belediyesi’n,n resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden de incelenebiliyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun