birgün

16° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 29.06.2021 12:49

Bingöl 5 gündür yanıyor: "Aklınıza ne geliyorsa yandı"

Bingöl'ün Genç İlçesi’nde, dört gün önce ormanlık alanda çıkan ve köylerdeki tarım alanlarına kadar ilerleyen yangın sürüyor. Çamlıyurt Köyü muhtarı Necmettin Afşin, "Tarlalarımız, bahçelerimiz hep yandı" dedi.

Bingöl 5 gündür yanıyor: "Aklınıza ne geliyorsa yandı"

Bingöl'ün Genç İlçesi’nde beş gün önce çıkan yangın bazı bölgelerde hâlâ sürüyor. Yangın; Güzeldere, Dedebağ, Güllüce, Döşekkaya, Soğukpınar köylerinin arazilerine kadar ilerledi.

En fazla hasar gören bölgenin Çamlıyurt olduğunu belirten Çamlıyurt Köyü muhtarı Necmettin Afşin, şunarı söyledi:

"En fazla hasarı bizim köy gördü. Üzüm bağları yandı. Ceviz, elma, dut aklınıza ne gelirse hiçbir şey kalmadı. Bir tek evlerimiz yanmadı. Tarlalarımız, bahçelerimiz hep yandı. Bizim en çok üzüldüğümüz şey, ormandaki hayvanların yanması. Keklik, tavşan, domuz aklınıza ne kadar hayvan geliyorsa yandı."

Öte yandan Bingöl Valiliği, 25 Haziran'da Genç ilçesine bağlı Servi bölgesinde çıkan orman yangınının, kontrol altına alındığını açıkladı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol