birgün

27° AÇIK

GÜNCEL 26.05.2020 15:57

Bira nedeniyle ceza alan Sırdar’ın programı yerine RTÜK’ten ‘mey’ övgülü belgesel

Nihat Sırdar’ın radyo programı, bir dinleyiciden gelen ‘bira’ mesajı nedeniyle 3 kez yayın durdurma cezası aldı. RTÜK’ün Sırdar’ın programı yerine gönderdiği belgeselde ise ‘mey’ övgüsü yer aldı

Bira nedeniyle ceza alan Sırdar’ın programı yerine RTÜK’ten ‘mey’ övgülü belgesel

Radyocu Nihat Sırdar, Gazetepencere’de yer alan ‘Gündem oldum ben’ başlıklı yazısında, RTÜK’ün ceza verdiği kendi programı yerine yayınladığı belgeselde ‘mey’ övgüsünün yer aldığını söyledi.

Nihat Sırdar yazısında konuyla ilgili şunları söyledi:

Neyse ki Rtük’ün cezalı olduğum ilk akşam benim programım yerine yolladığı programı dinledim de kendime geldim. Elazığ şehrinin güzelliklerinin anlatıldığı belgeselin içinde geçen yine yörenin ünlü bir ozanının “Mey” i öven ve ne kadar da güzel tüm dertlere iyi geldiğini anlatan metin beni benden aldı. Bira dediğim için ceza aldığım yayında mey muhabbeti hakikaten tam yerinde oldu yani.

‘BİRA’ DEDİĞİ İÇİN 3 KEZ YAYIN DURDURMA CEZASI ALMIŞTI

RTÜK, radyo programcısı Nihat Sırdar'ın, Kafa Radyo'da yayınlanan 'Nihat'la Sivrisinek' programında bir dinleyicinin mesajından okuduğu, "Evde kendi patates cipsimi yaptım. Yanında bira iyi gider" sözleri nedeniyle, programa 3 kez yayın durdurma cezası vermişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız