birgün

13° PARÇALI BULUTLU

Bodrum Belediyesi, Cengiz İnşaat'a verdiği ruhsatı yeniden inceleyecek

Cengiz İnşaat’ın Bodrum Gökburun mevkiinde yapılması planlanan turistik tesisin inşaat ruhsatı, Bodrum Belediye Meclisi tarafından yeninden incelenecek. İnceleme sonrası ruhsat iptal edilebilir.

ÇEVRE 06.01.2023 11:14
Bodrum Belediyesi, Cengiz İnşaat'a verdiği ruhsatı yeniden inceleyecek
Abone Ol google-news

Muğla’da Bodrum Belediye Meclisi, Cengiz İnşaat tarafından Gökburun’da yapılması planlanan turistik tesis için verilen yapı ruhsatının yeniden incelenmesi kararı aldı.

Bodrum Belediye Meclisi Ocak ayı 1'inci meclis toplantısında, 12 Aralık’ta belediye tarafından verilen ruhsata ilişkin yeni bir karar aldı. Alınan karara göre, Gökburun'da Cengiz İnşaat'ın yapacağı turistik tesise verilen yapı ruhsatı, ilgili kurumların itirazları takip edilerek, yasal koşulların oluşması halinde iptal edilecek.

"İTİRAZLARIN İNCELEMESİ YAPILACAK"

Belediyenin açıklamasının tamamı şöyle:

“Belediyemizin bugün gerçekleşen 2023 yılı ilk meclis toplantısında, Gölköy Mahallemizin Cennet Koy bölgesinde bulunan Gökburun Yarımadası’nın 678 bin metrekarelik bölümünde inşaata Başlayan Cengiz Holding Anonim Şirketi'ne belediyemiz tarafından verilen ruhsatın yeniden incelenmesi için meclisimiz, tavsiye kararı almıştır. Bu karar doğrultusunda, ruhsatın yasal dayanakları ile ilgili tüm itirazların incelemesi yapılacak ve inceleme süreci ile sonucu hakkında kamuoyu bilgilendirilecektir. Bodrum’un menfaatleri doğrultusunda kayıtsız şartsız taraf olan belediyemiz, düzenlenen ruhsatın yasal dayanaklarını oluşturan karar ve izinleri veren kurumlara karşı yapılan yasal itirazları takip ederek, ruhsatın iptalini gerektiren yasal koşulların oluşması halinde gerekeni, tereddütsüz yapacaktır.”

Proje için verilen ÇED dosyasında, birinci derece arkeolojik sit alanına herhangi bir müdahalede bulunulmayacağı, bu alanda hiçbir şekilde inşaat faaliyeti yapılmayacağı da yer almıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun