birgün

6° PARÇALI BULUTLU

YAŞAM 22.08.2020 20:49

Bomonti Bira Fabrikası’ndaki talana sanatla direndiler

Diyanet'e devredilen Bomonti Bira Fabrikası’nın ek binalarının yıkılarak yerine mescit, yurt ve otopark yapılması planlan projeye karşı eylem düzenlendi. Eyleme katılanlar üç tuvali boyadı ve inşaat alanında nasıl bir proje istediklerini tuvallere yazdı.

Bomonti Bira Fabrikası’ndaki talana sanatla direndiler

Diyanet'e devredilen Bomonti Bira Fabrikası’nın ek binalarının yıkılarak yerine mescit, yurt ve otopark yapılması planlan projeye karşı Bomonti Hepimizin İnisiyatifi katılımcıları ve Doğa İçin Sanat (DİS) bünyesindeki sanatçılar bir eylem gerçekleştirdi. Saat 15.00 ila 17.30 arasında gerçekleşen etkinliğin teması ‘Bomonti Hatıralarda Kalmasın’dı.

Etkinliğe katılanlar, üç tuvali boyadı ve inşaat alanında nasıl bir proje istediklerini tuvallere yazdı.

Etkinlik sırasında bir de küçük halk oylaması yapıldı. Sayılan 150 oy sonucunda 42 katılımcı park ve yeşil alan istediğini belirtirken, 31 oy kültür merkezi, 24 oy deprem toplanma merkezi olması yönündeydi. Diğer katılımclıra ise farklı önerilerde bulundu.

Etkinlik boyunca üç resim yapılırken bir de hatıra panosu ortaya çıktı.

Etkinliğe Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Belediye Meclisi üyeleri, CHP Şişli İlçesi üyeleri ve HDP Şişli İlçe Başkanı da katıldı.

bomonti-bira-fabrikasi-ndaki-talana-sanatla-direndiler-771954-1.

tarihi-bomonti-bira-fabrikasi-ndaki-talana-sanatla-direndiler-771951-1.

tarihi-bomonti-bira-fabrikasi-ndaki-talana-sanatla-direndiler-771952-1.

tarihi-bomonti-bira-fabrikasi-ndaki-talana-sanatla-direndiler-771953-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol