birgün

10° AÇIK

YEREL 12.04.2020 14:19

“Bu süreci dayanışma ile atlatacağız”

Koronavirse karşı mücadelede çeşitli önlemler almaya devam eden Adana’nın Çukurova ilçesi Belediye Başkanı Soner Çetin, “bu sıkıntılı süreci dayanışma ile hep birlikte atlatacağız” dedi

“Bu süreci dayanışma ile atlatacağız”


BİRGÜN ADANA

Çukurova Belediyesi sokağa çıkma yasağı olan 65 yaş ve üzeri olan yurttaşlara sıcak yemek servisine devam ediyor. Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri her gün Çukurova Kaymakamlığı ile birlikte belirlenen Çukurova ilçesindeki 65 yaş ve üzeri yurttaşların evlerine sıcak yemek servisi yapıyor

Koronavirüsle mücadele kapsamında Çukurova Belediyesi’nin bir başka hizmeti ise maske dağıtımı. Çukurova Belediyesi ekipleri vatandaşlara dağıtılmak üzere muhtarlıklara maske teslim etmişti. Bunun yanında semt pazarlarında kurulan stantlarda maskesiz olan kişilere ücretsiz maske dağıtımı yapıyor. Yine semt pazarları giriş çıkışlarına konulan dezenfekte noktaları da pazar alışverişi yapanlara hizmet veriyor.

GIDA YARDIMLARI DEVAM EDİYOR

Öte yandan Çukurova Belediyesi, koronavirüs salgını dolayısıyla işsiz kalan ve ekonomik sıkıntı içinde olan yurttaşlara da destek olmayı sürdürüyor.

Sosyal İşler Müdürlüğü, salgın sonrası işsiz kalan ihtiyaç sahiplerine ulaşarak gıda paketi dağıtıyor. Tüm imkanlarını salgınla mücadele konusunda seferber eden Çukurova Belediyesi bu mücadeleyi salgın tehdidi ortadan kalkıncaya dek sürdürmeyi planlıyor.

BAŞKAN ÇETİN MAAŞINI BAĞIŞLAMIŞTI

Çukurova Belediyesi’nin sosyal belediyecilik noktasındaki çalışmalarına Başkan Soner Çetin öncülük ediyor. Salgının ortaya çıkması ile birlikte belediyenin tüm birimlerini bu konuda harekete geçiren Başkan Soner Çetin, salgın bitene kadar maaş almayacağını açıklamıştı.

Başkan Soner Çetin’in, “Salgın bitene kadar maaş almayacağım ve maaşını ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi hazırlanmak üzere Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağışlayacağım” açıklaması kamuoyunda takdirle karşılanmıştı.

bu-sureci-dayanisma-ile-atlatacagiz-715324-1.

BU SÜRECİ DAYANIŞMAYLA ATLATACAĞIZ

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, salgınla mücadele konusunda tüm imkanlarını seferber ettiklerini belirterek, “Hemşehrilerimiz zorunlu olmadıkça evden çıkmasınlar. Biz tüm imkanlarımızla sosyal belediyecilik anlayışı gereği yanlarındayız. Virüs temasla bulaşıyor. Kendimizi izole edersek salgının önüne geçebiliriz. Bu sıkıntılı süreci dayanışma ile hep birlikte atlatacağız” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol