Van'daki ziyaretlerine devam eden HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, basın mensuplarına konuştu. Seçim sonuçlarını değerlendiren Buldan, "Sadece seçim sonucu gösterilerek bir yenilgi olarak algılanmasını doğru bulmuyoruz. Bizim mücadelemiz sadece seçimle var olan bir mücadele değil” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi
Buldan: Mücadelemiz sadece seçim sonucuyla değerlendirilemez
Fotoğraf: MA

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Kurban Bayramı vesilesiyle Van'daki ziyaretlerine devam etti. Kongrede başlayacak değişim süreciyle birlikte eksikliklerini gidereceklerini belirten Buldan, “Mücadelemiz sadece seçim sonucuyla değerlendirilemez” dedi. 

Ziyaretler sırasında basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda seçimler hakkında da konuşan Pervin Buldan, “Bu mücadele sadece seçim sonucu gösterilerek bir yenilgi olarak algılanmasını doğru bulmuyoruz. Bizim mücadelemiz sadece seçimle var olan bir mücadele değil” dedi.

"SEÇİMLERE GİRMEDİĞİMİZDE DE MÜCADELE ETTİK"

Kürt siyasi hareketin seçime girmediği dönemde de politik mücadele yürüttüğünü kaydeden Buldan, “Kimliğimizi, dilimizi, kültürümüzü var etmenin koşullarını mücadele ederek oluşturmaya çalıştık. Seçimler ve meclis, bu mücadelenin bir mevzisidir ancak seçim sonuçları bir başarısızlık olarak nitelendirmeyi mücadelemize büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyorum. Biz diğer partilerle aynı koşullarda seçime girmedik. Biz onlarla aynı koşullarda seçimlere girseydik eğer, bu sonuçların iki katını alırdık. Bütün bunların halkımızda bir moral bozukluğunu yarattığını biliyoruz, bu yüzden eksikliklerimiz ve hatalarımızla yüzleşeceğiz” diye konuştu.