birgün

20° PARÇALI BULUTLU

Çavuşoğlu'ndan CHP'li Yılmaz'a: Bana gelip yalvaran bir zavallı

SİYASET 27.01.2018 17:46
Çavuşoğlu'ndan CHP'li Yılmaz'a: Bana gelip yalvaran bir zavallı
Abone Ol google-news

AKP Antalya İl Başkanlığının Antalya Kültür Merkezinde gerçekleştirilen İl Danışma Meclisi Toplantısı, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun katılımıyla yapıldı.

Toplantıda partililere seslenen Bakan Çavuşoğlu, TSK'nin Afrin operasyonuna değinerek, "Peki içeride hazmedemeyenlere ne diyeceksiniz Bazıları açık açık cüret gösterip hainliğini ortaya koyuyor. Şimdi terör örgütü oradan roket atacak, camide vatandaşımızı şehit edecek, evlerinde huzursuz edecek, evlerini yıkacak, neymiş efendim de barış hakim olacakmış. Kime karşı Barış dediğin şey ülkeler arasında olur. Terör örgütüne uyarıyı yaparsın, 'silahı bırak' dersin bırakmazsa gömersin, yapılacak iş bu. Tıpkı Türkiye'nin dağlarında inlerine gömdüğümüz gibi. Orada da gömeceğiz" diye konuştu.

CHP'Lİ YILMAZ'A: BANA GELİP YALVARAN BİR ZAVALLI

Çavuşoğlu, konuşmasında CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'a yönelik çok sert açıklamalarda bulundu.

Bakan Çavuşoğlu, konuşmasında, "Hele CHP'nin bir genel başkan yardımcısı var, benim memurumdu eskiden, kısa bir süre. Şimdi bunları söylemek istemezdim ama bana gelip, 'Bu bakanlıkta bir tek Ak Partili varsa benim' deyip yalvaran bir zavallı, şimdi partinin adını bile doğru söylemiyor. Şimdi gelmiş Özgür Suriye Ordusu'na çamur atıyor. Sen nasıl milli bir insansın" ifadelerine yer verdi.

'BAŞKONSOLOS BEN DEĞİLDİM DİYEN KORKAK BU'

Mevlüt Çavuşoğlu, Öztürk Yılmaz'a yönelik konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Başka bir şey daha söyleyeyim ben size, o gün Musul Başkonsolosluğumuz DEAŞ tarafından ele geçirilince bu zat, bana bunu oradaki korumalar, özel harekatçılar ve çalışanlar söylüyor, ifadelerinin kayıtları da bakanlıkta. Korkusundan 'Başkonsolos ben değildim' diyen bir korkak bu. Ya, biz bunları yani kimseye saldırmamak, uğraşmamak için bugüne kadar söylemedik. Ama sen benim teröre karşı mücadelemde beni zayıf düşürmek için böyle alçakça açıklamalar yaparsan ben de bunları söylerim. Tüm Türkiye bilsin."

'AB BAKANLIĞINDAN DA KOVULDU'

CHP'li Yılmaz'ın Avrupa Birliği Bakanlığından da kovulduğunu söyleyen Bakan Çavuşoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı

"Ayrıca bu zat 15 gün Avrupa Bakanlığı'nda görev aldı ve kovuldu sonra. Onu da Volkan Bozkır'a sorun neden kovulduğunu. Girmek istemiyorum. Peki be gafil, sen nasıl oluyor da bugün askerimizle omuz omuza yürüyen kişilere DEAŞ'çi diyorsun. Senin problemin ne, ne için söylüyorsun Onlar ilerledikçe, zafer elde ettikçe, Allahu ekber dediği için mi rahatsız oluyorsun. Biz de Allahu ekber diyoruz, biz de mi DEAŞ'çiyiz. Bizim dinimiz DEAŞ gibi teröristlere mi kalmış Onlar teröristtir. Hem de biz Allahu ekber diyoruz, senin geçmişin gibi 'Tanrı uludur' demiyoruz. İşte muhalefetin hali böyle, zavallılar kalkmış askere ve teröre karşı, peki sen acaba onların ideolojisini mi benimsiyorsun da Marksist, Leninist, Komünist, Ateist ideolojinde bu kadar onlara karşı mücadele edenlere saldırıyorsun. Bana ne senin ideolojinden, inancından ama takiye yapma. Sen Kars, Ardahan, Iğdır bölgesindeki yiğitlerimizden hiç ders almadın mı O bölgede birçok Azeri asıllı kardeşlerimizde var, onlardan mertlik, bir şey öğrenmediysen Strazburg'da Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nde Türkiye'nin yanında dimdik duran Samed Seyidov'dan da mı utanmadın İşte böyle. Ben size soruyorum şimdi, siz bu ülkeyi böyle kişilere teslim eder misiniz İçinde DHKP-C'lilerin olduğu PKK'lılara sempati duyan ve destekleyen partilere Türkiye'yi emanet eder misiniz O zaman daha çok çalışmamız lazım."

(DHA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun