birgün

14° AZ BULUTLU

GÜNCEL 05.12.2019 10:18

Ceren Özdemir'in katilinin ifadesi ortaya çıktı

Ceren Özdemir'in katili Özgür Arduç'un polise verdiği ifade ortaya çıktı. Arduç, "Cinayetten sonra inşaatta sabahladım. Sabah kendime yeni avlar aradım ama fırsat bulamadım" dedi

Ceren Özdemir'in katilinin ifadesi ortaya çıktı

Ordu’da, Ceren Özdemir'i kalbinden bıçaklayarak öldüren cezaevi firarisi Özgür Arduç'un polise verdiği ifade ortaya çıktı.

Cezaevinden firar ettiğinde birilerini öldürmeyi planladığını anlatan Arduç, "Üzerimdeki montu bir mağazadan çaldım. Ses çıkartan aparatı kopartıp, üzerime giydim. Bıçağı bir av malzemecisinden çaldım. Param olsa silah alacaktım ama param yoktu. Katliam yapmak istiyordum. Zıpkın çalmayı da düşündüm ama ancak bıçak çalabildim" dedi.

Ceren Özdemir'in katili polise verdiği ifadede şunları söyledi: 'Bıçağın karşısında kim durabilir bir bakayım' dedim. Bir bıçak darbesinde öldürebileceğim kişiler aradım gözlerimle. Ceren’e daha fazla darbe vuracaktım ama etrafta birileri vardır, diye korktum. Ceren’i farklı noktalarda öldürmek istedim. Ama birisinde yaşlı bir adam çıktı karşıma öldüremedim. Kız az daha beni fark ediyordu. Ben hemen büfeye daldım. 'Hapisteyken mutlaka birilerini öldürmeliyim' diye kafamda tasarladım. Cinayetten sonra inşaatta sabahladım. Sabah kendime yeni avlar aradım ama fırsat bulamadım."

Ceren Özdemir'in katili Özgür Arduç, dün polisin operasyonuyla yakalanmıştı.

Arduç, saklandığı evde gözaltına alınırken kendisini yakalamaya çalışan bir polisi bıçakla yaralamıştı.

Ordu Valiliği yaptığı açıklamada, "Gözaltına alınan şüpheli suçunu itiraf etti" ifadelerini kullanmıştı.

KATİL, CEREN ÖZDEMİR'İ TAKİP ETMİŞ

Arduç'un Olaydan önce Ceren Özdemir'i takip ettiği anlara ilişkin görüntüler de ortaya çıktı. DHA'nın aktardığına göre görüntülerde, şüphelinin kapüşonlu montla başını kapattığı ve Ceren Özdemir'in hemen arkasında yürüdüğü görülüyor.

ceren-ozdemir-in-katilinin-ifadesi-ortaya-cikti-657630-1.

ceren-ozdemir-in-katilinin-ifadesi-ortaya-cikti-657631-1.

14 YIL ÖNCE DE BİR ÇOCUĞU ÖLDÜRMÜŞ!

Özgür Arduç'un 14 yıl önce yine Ordu'da bir çocuğu öldürdüğü, 13 yıl boyunca kaçtığı, 2018 yılında da hırsızlık yaparken suçüstü yakalandığı ortaya çıktı. Arduç, 2005 yılında Ordu'da bir çocuğu öldürdü. Cinayetin ardından kaçan Arduç, firari olarak yargılandığı davada 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Arduç, 2018 yılında hırsızlık yaparken suçüstü ele geçirildi.

Poliste 20 ayrı hırsızlık suçundan kaydı da bulunan Arduç, cezasını çekmesi için tutuklanarak cezaaevine konuldu. Ancak Özgür A., 01.12.2019 tarihinde cezaevinden firar etti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız