birgün

26° AÇIK

SPOR 03.08.2020 14:38

Chelsea'den Trabzonspor teknik direktörlüğüne getirilen Eddie Newton'a tebrik

Premier Lig ekiplerinden Chelsea, uzun yıllar formasını giydiği ve antrenörlük yaptığı Eddie Newton'ın, Trabzonspor'un yeni teknik direktörü olmasının ardından tebrik mesajı yayımladı. Açıklamada,"Eddie Newton'u tebrik ederiz. İyi şanslar" denildi.

Chelsea'den Trabzonspor teknik direktörlüğüne getirilen Eddie Newton'a tebrik

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea, Trabzonspor'da teknik direktörlük görevine getirilen İngiliz Eddie Newton için tebrik mesajı yayımladı.

Chelsea Kulübü, uzun yıllar formasını giyen ve antrenörlük yapan Newton için, "Trabzonspor'da teknik direktörlüğe getirilen Eddie Newton'u tebrik ederiz. İyi şanslar" paylaşımı yaptı.

Trabzonspor, Hüseyin Çimşir ile yolların ayrılması sonrası takımında başında yer alan antrenör Newton'ın, teknik direktör olarak kalacağını duyurmuştu.

Bordo-mavili kulüp tarafından yapılan açıklamada, “Yönetim Kurulumuz, A takımımızda antrenör olarak görev yapan Eddie Newton ile yeni sezonda Teknik Direktör olarak devam edilmesi yönünde karar almıştır. Newton’a görevinde başarılar dileriz” denilmişti.

EDDİE NEWTON KİMDİR?

13 Aralık 1971 yılında dünyaya gelen Edward John Ikem Newton 48 yaşında.

İngiliz eski profesyonel futbolcu olup Premier League kulüplerinden Chelsea'de Roberto Di Matteo'nun görev süresince yardımcı teknik direktörlük görevi yaptı ve iki numaralı teknik sorumlu oldu.

Newton son olarak Trabzonspor'da teknik direktör Hüseyin Çimşir'in ikinci yardımcı antrenörü oldu. Hüseyin Çimşir görevinden ayrıldıktan sonra takımın geçici teknik direktörü olarak görevlendirildi. İngiliz çalıştırıcı, 29 Temmuz 2020'de Trabzonspor'un başında Ziraat Türkiye Kupası'nı kazandı.

chelsea-den-trabzonspor-teknik-direktorlugune-getirilen-eddie-newton-a-tebrik-763977-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol