CHP Grubu, bugün saat 10.00'da partinin genel merkezinde basına kapalı olarak toplandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlık ettiği toplantıya, deprem bölgesinde görevli olan milletvekilleri görüntülü olarak katıldı.

CHP Grubu, genel merkezde basına kapalı olarak toplandı
Fotoğraf: CHP fotoğraf servisi

HABER MERKEZİ

CHP Grubu, bugün saat 10.00’da CHP Genel Merkezi’nde Zoom üzerinden basına kapalı olarak toplandı. Toplantıya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlık etti. Toplantıya deprem bölgesi illerde bulunan milletvekilleri görüntülü olarak katıldı.

Grup toplantısının ardından, CHP Parti Meclisi de bugün saat 13.00’te basına kapalı olarak toplanacak. Toplantıda yaşanan deprem felaketiyle ilgili değerlendirmeler yapılacak.

Toplantının bir diğer önemli konu maddesi ise yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimlerine hazırlık ve çalışmalara ilişkin görüşme olacak. Toplantıda, Kılıçdaroğlu’nun Parti Meclisi’nden özellikle cumhurbaşkanı adaylığı konusunda tam yetki alması bekleniyor

HDP DE TOPLANIYOR

Emek ve Özgürlük İttifakı ile birlikte kendi cumhurbaşkanı adaylarını belirleme kararı alan HDP de bu konuyu yeniden görüşmek üzere toplanıyor. Yarın HDP Genel Merkezi’nde gerçekleştirilecek toplantıda, seçimlerin tarihi ile ilgili tartışmalara yönelik tutumun belirleneceği ve cumhurbaşkanı adaylığı konusunda net bir karara varılacağı ifade edildi.