birgün

4° AZ BULUTLU

SİYASET 07.10.2020 15:11

CHP’li Altay’dan Erdoğan’a tepki:Allah Saray'ı varlıkla milleti yoklukla mı sınıyor?

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "İmtihan dünyasında kul, varlıkla beraber yoklukla, nimetlerle beraber külfetle de sınanır” sözlerine "Erdoğan, Allah Saray'ı varlıkla milleti yoklukla mı sınıyor? Saray'ı nimetle milleti külfetle mi sınıyor? Cenabı Allah bu kadar adaletsiz değil, adaletsiz olan sensin" diyerek tepki gösterdi.

CHP’li Altay’dan Erdoğan’a tepki:Allah Saray'ı varlıkla milleti yoklukla mı sınıyor?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Altay, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomiye Saray’da düzenlenen Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda sarf ettiği Erdoğan'ın "İmtihan dünyasında kul, varlıkla beraber yoklukla, nimetlerle beraber külfetle de sınanır” sözlerine tepki gösterdi.

ANKA'nın aktardığına göre Altay, "Erdoğan, Allah Saray'ı varlıkla milleti yoklukla mı sınıyor? Saray'ı nimetle milleti külfetle mi sınıyor? Cenabı Allah bu kadar adaletsiz değil, adaletsiz olan sensin" dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlediği basın toplantısında konuşan Altay, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Sen saraylarına saray katarken milletin çöp konteynerinden ekmek toplandığını görmez misin? Bu seni incitmez mi?" diye sordu.

Altay'ın konuşması şöyle:

"Şöyle bir laf etmiş; “Bizim inancımızda dünya, ahiretin tarlasıdır. Burada ne ekersek, yarın ruz-i mahşerde onu biçeriz. Dünya tarlasına iyilik, güzellik eken, ahiret hasadında iyilik, güzellik toplar. Bu hayatın albenisine kendini kaptırıp nefsinin esiri olan kişi ise dünyasını da ahiretini de kaybeder”. Sayın Erdoğan dünyayı bilmem ama sen ahireti peşin kaybettin. Devam ediyor diyor ki; “İmtihan dünyasında kul, varlıkla beraber yoklukla, nimetlerle beraber külfetle de sınanır”. Baktığınız zaman Erdoğan’ın bu söylediklerinde bir yanlış yok. Ama sormak istiyorum; Erdoğan, Allah sarayı varlıkla milleti yoklukla mı sınıyor? Sarayı nimetle milleti külfetle mi sınıyor? Cenabı Allah bu kadar adaletsiz değil, adaletsiz olan sensin. Milletin parasını çarçur eden sensin. Erdoğan, sen saraylarına saray katarken milletin çöp konteynerinden ekmek toplandığını görmez misin? Bu seni incitmez mi? Sen sarayda şatafat içinde poz verirken çöp konteynerinden ekmek arayan insanın hali ile neden dertlenmezsin?"

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol