CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, "Bundan sonra partide bir değişim ve dönüşüm gerçekleşecekse bu, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na rağmen değil, onunla birlikte onun önderliğinde olacaktır" açıklamasını yaptı.

Kaynak: AA
CHP'li Tezcan: Partide bir değişim gerçekleşecekse bu, Kılıçdaroğlu'nun önderliğinde olacaktır

28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından milletvekillerinin TBMM'deki kayıt işlemleri sürüyor.

Kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız'ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlığının sona erdiği ve hakkında düzenlenmiş fezlekeler olduğu açıklamasının hatırlatılması üzerine, "Feti Yıldız, Cumhur İttifakı'nın gelecek dönemde Türkiye'yi hangi hukuk dışı girdabın içerisine sokacağının işaretini vermiş" diye konuştu.

"FEZLEKELERDEN KORKMUYORUZ"

MHP'li Yıldız'ın tutumunun hukukun üstünlüğü, demokrasi ve özgürlükler konusunda çok ciddi mücadele edilmesi gerektiğini gösterdiğini ifade eden Tezcan, şöyle devam etti:

"Keşke 'talihsiz bir söz' diyebilsek. Umarım talihsiz bir sözdür. Genel Başkanımızın yargı önünde herhangi bir şekilde hesap vermekten çekineceği, kaçınacağı bir durum yoktur. Önümüzdeki dönemde de muhtemelen bu anlayış yeni fezlekeler düzenleyecektir. Ancak gelen bütün milletvekili arkadaşlarımızın Türkiye'nin suhulete, düze, aydınlığa çıkması sürecinde fezlekeden korkarak siyaset yapmayacağını biliyoruz. Bizim siyasetimizin ibresini fezlekeler belirlemedi, belirlemeyecek. Düzenleyebildikleri kadar fezleke düzenlesinler, hiçbir Cumhuriyet Halk Partili başta Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere fezlekelerden korkmuyoruz. Halkın mücadelesini kararlı bir şekilde yürütmeye talibiz."

"KILIÇDAROĞLU EN BÜYÜK DEĞİŞİMİ GERÇEKLEŞTİRMİŞ BİR LİDERDİR"

CHP yönetiminde değişim tartışmalarına ilişkin değerlendirmesi sorulan Tezcan, "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, CHP tarihinde en güçlü ve en önemli değişimi yapan liderlerin başında geliyor. CHP'nin toplumun önemli bir kesimiyle buluşmasını, helalleşebilmesini sağlamış, ulaşamadığımız kesimlere CHP'nin ulaşabilmesini sağlamış, en büyük dönüşümü, değişimi gerçekleştirmiş bir liderdir. Bundan sonra da partide bir değişim ve dönüşüm gerçekleşecekse bu, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na rağmen değil, onunla birlikte onun önderliğinde olacaktır" diye konuştu.