birgün

14° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 29.09.2020 18:13

Çocuklara şiddet uygulanan Kur'an kursuna ödül gibi 'ceza'

Maraş'ın Elbistan ilçesinde,10 yaşındaki bir çocuğa şiddet uygulanırken çekilen görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından Bedir Efendi Kur'an Kursu ile ilgili karar alındı.

Çocuklara şiddet uygulanan Kur'an kursuna ödül gibi 'ceza'

Maraş'ın Elbistan ilçesinde, 10 yaşındaki bir çocuğun darp edilirken görüntülendiği Bedir Efendi Kur'an Kursu, 2 hafta süreyle kapatıldı. Şiddete maruz bırakılan çocuk ise devlet korumasına alındı.

Görüntülerin sosyal medyada paylaşılması ve büyük tepki çekmesi üzerine adli ve idari soruşturma başlatıldı. Şiddete maruz bırakılan çocuğun ifadesi alındı. Çocuk ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nce koruma altına alındı.

DHA'da yer alan habere göre çocuğun Urfa'da yaşayan ailesi tarafından hafızlık eğitimi için Kur'an kursuna kaydının yapıldığı, aileyle irtibata geçildiği, çocuğun aileye teslim edileceği öğrenildi.

KURS 2 HAFTALIĞINA KAPATILDI, 2 MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRİLDİ

Öte yandan Bedir Efendi Hafızlık Yatılı Kuran Kursu, geçici olarak 2 hafta süreyle kapatıldı. Kurstaki öğrenciler evlerine gönderildi. Öğrenciler, bu süre içerisinde 'eğitimlerine', internet üzerinden devam edecek.

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından soruşturma talimatı veren Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın görevlendirdiği 2 müfettişin ise yarın kente gelerek, inecelemelerine başlayacağı söylendi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol