birgün

14° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 29.09.2020 18:13

Çocuklara şiddet uygulanan Kur'an kursuna ödül gibi 'ceza'

Maraş'ın Elbistan ilçesinde,10 yaşındaki bir çocuğa şiddet uygulanırken çekilen görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından Bedir Efendi Kur'an Kursu ile ilgili karar alındı.

Çocuklara şiddet uygulanan Kur'an kursuna ödül gibi 'ceza'

Maraş'ın Elbistan ilçesinde, 10 yaşındaki bir çocuğun darp edilirken görüntülendiği Bedir Efendi Kur'an Kursu, 2 hafta süreyle kapatıldı. Şiddete maruz bırakılan çocuk ise devlet korumasına alındı.

Görüntülerin sosyal medyada paylaşılması ve büyük tepki çekmesi üzerine adli ve idari soruşturma başlatıldı. Şiddete maruz bırakılan çocuğun ifadesi alındı. Çocuk ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nce koruma altına alındı.

DHA'da yer alan habere göre çocuğun Urfa'da yaşayan ailesi tarafından hafızlık eğitimi için Kur'an kursuna kaydının yapıldığı, aileyle irtibata geçildiği, çocuğun aileye teslim edileceği öğrenildi.

KURS 2 HAFTALIĞINA KAPATILDI, 2 MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRİLDİ

Öte yandan Bedir Efendi Hafızlık Yatılı Kuran Kursu, geçici olarak 2 hafta süreyle kapatıldı. Kurstaki öğrenciler evlerine gönderildi. Öğrenciler, bu süre içerisinde 'eğitimlerine', internet üzerinden devam edecek.

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından soruşturma talimatı veren Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın görevlendirdiği 2 müfettişin ise yarın kente gelerek, inecelemelerine başlayacağı söylendi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız