birgün

12° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNEY 07.01.2021 14:56

Çukurova Üniversitesi öğrencilerinden Boğaziçi eylemlerine destek

Çukurova Üniversitesi öğrencilerinden Boğaziçi eylemlerine destek

Çukurova Üniversitesi öğrencileri, Boğaziçi Üniversitesi'nin kayyum rektör protestolarına destek için basın açıklaması düzenledi.

Gençlik Parkı'nda buluşan Çukurova Üniversitesi öğrencileri adına açıklamayı Barış Gülmüş yaptı. Gülmüş "Üniversitelere yapılan topyekun saldırıların bir parçası olan atanmış rektörlere karşı durmak, özgür ve demokratik üniversiteyi savunmaktır," dedi.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin kayyum rektöre teslim olmadığını ifade eden Gülmüş, "Boğaziçi öğrencileri rektör atanmasının ardından günlerdir tepkilerini dile getiriyor, kararın geri alınması için mücadele ediyor. Üniversitelerin demokratik yapısını savunan, atanmış değil seçilmiş rektör isteyen öğrenciler polis şiddetiyle ve medyada karalamalarla karşılaştılar. Bir çok öğrencinin evi basıldı ve onlarca öğrenci gözaltına alındı. Çukurova Üniversitesi öğrencileri olarak üniversitelerin üstündeki baskıların ve kampüslerdeki polis şiddetinin karşısında yer alıyoruz. Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin talepleri bizimde taleplerimizdir," dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol