Cumhuriyet, Bartu Soral'ın yazılarına son verdi

03.12.2018 17:23 GÜNCEL

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala ile ilgili Cumhuriyet gazetesinin yayın çizgisini eleştiren Bartu Soral, sosyal medya hesabından gazetenin yazılarına son verildiğini duyurdu.HDP'nin tutuklu bir önceki eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve tutuklu iş insanı Osman Kavala ile ilgili Cumhuriyet gazetesinin yayın politikasını eleştiren gazetenin yazarlarından Bartu Soral, sosyal medya hesabından yazılarına son verildiğini duyurdu.

cumhuriyet-bartu-soral-in-yazilarina-son-verdi-537872-1.

Bartu Soral mesajında, "Cumhuriyet gazetesi Vakıf Başkanı Alev Coşkun ile yaptığım görüşmede; gazetede yazmamın istenmediğini, yazılara son verildiğini söyledi. Okuyucuları bilgilendirme sorumluluğu ile konuyu paylaşıyorum" dedi.

Cumhuriyet’in yeni yazarlarından Bartu Soral, Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala ile ilgili gazetesinin yayın çizgisini eleştirdiği yazısında "Genel yayın tutumu ve kimi yazarların köşelerinde yargı kararları ile Demirtaş, Kavala, HDP’yi bir arada, sürekli işlemeleri beni düşündürdü" demişti.

Cumhuriyet'te Kavala tartışması sürüyor: Sadece kendine demokrat olunmaz! Cumhuriyet'te Kavala tartışması sürüyor: Sadece kendine demokrat olunmaz!