birgün

20° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN EGE 31.12.2020 17:03

Didim’de halkın katılımı toplantısına suç duyurusu

Didim’de halkın katılımı toplantısına suç duyurusu

BirGün/EGE

Didim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soysalan, Didim’de pandemi döneminde yapılan halkın katılımı toplantısı için suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi.

Pandemi döneminde halkın katılımı toplantısı yapılamayacağını belireten Soysalan, “Toplantı pandemi döneminde düzenlenerek, halk sağlığı tehlikeye atılmıştır. Pandemi döneminde yapılan toplantı ile halkın karar alma sürecine katılması bilinçli bir biçimde engellenmiştir. Yanlış zamanda, yasalara göre hazırlanmamış, amacına uymayan toplantının gerçekleşmesi için karar alan Bakanlık görevlileri başta olmak üzere, ilgili firma ve işletmenin yönetici kadrosunda bulunan ilgililer hakkında bugün suç duyurusunda bulunduk” dedi.

Didim’de geçen hafta Taşburun mevkine yapılması planlanan Balık Çiftlikleri ve OSB ile ilgili olarak Didim Batıköy Mahallesi’nde Çevre Şehircilik Bakanlığı’nca ÇED toplantısı düzenlenmek istenmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol