birgün

16° PARÇALI AZ BULUTLU

Diyanet'ten açıklama: Akçakoca İlçe Müftüsü hakkında soruşturma başlatıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı, Düzce Akçakoca İlçe Müftüsü Şaban Soytekinoğlu hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

GÜNCEL 23.05.2021 11:54
Diyanet'ten açıklama: Akçakoca İlçe Müftüsü hakkında soruşturma başlatıldı
Abone Ol google-news

Diyanet İşleri Başkanlığı, Düzce’de geçtiğimiz cuma namazında yaptığı konuşmada Selanik göçmenlerini, Gezi Direnişi’ni ve isim vermeden Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’u hedef alan Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Müftü Soytekinoğlu, Cuma vaazında İsrail'in Filistine yönelik saldırılarına ve Yahudilere değindi. Soytekinoğlu, Selanik göçmenleriyle ilgili olarak, "Yüzde 90'ı Selanik göçmeni ve sabetayist. Ne demek sabetayist? Müslümanlığa girmiş gözüken Yahudiler. Aslında Müslüman değil" ifadelerini kullandı.

Soytekinoğlu, konuşmasının devamını Gezi Direnişi'ne bağlayarak, "İstanbul'da Gezi olaylarında otellerinde barındıran kimdi? Gene Yahudilerdi. Şu an bir şirketin bir takımın da başkanı" diyerek Ali Koç'u ima etti.

Cami cemaati tarafından kayıt altına alınan Soytenikoğlu'nun vaazının sosyal medyada yayınlanması tepkileri beraberinde getirirken, Diyanet İşleri Başkanlığı da yaşanan gelişmeler üzerine Soytekinoğlu hakkında soruşturma başlattı.

Diyanet'ten yapılan açıklamada, "Bazı medya organlarında yer alan haberler nedeniyle Düzce Akçakoca İlçe Müftüsü Şaban Soytekinoğlu hakkında soruşturma başlatılmıştır" denildi.

DHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol