birgün

1° PARÇALI BULUTLU

Diyarbakır kayyumunun heykelleri tepki çekti: Gereksiz bir harcama, israf

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kayyum yönetimi tarafından yaptırılan karpuz içindeki çocuk, kadayıf tepsisi gösteren adam ve hasır bileziği heykeli tartışmalara neden oldu.

GÜNCEL 10.05.2021 15:02
Diyarbakır kayyumunun heykelleri tepki çekti: Gereksiz bir harcama, israf
Abone Ol google-news

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, havalimanı kavşağındaki parka dört heykel yerleştirdi. Halay çekenler, kadayıf tepsisini gösteren adam, hasır bileziği ve zincirle karpuzun içindeki çocuk şeklinde tarif edilebilecek heykeller tepkilere neden oldu.

Sözcü'den Evren Demirdaş'ın haberine göre, CHP ve DEVA Partisi Diyarbakır il başkanları dikilen heykellere tepki gösterdi.

CHP Diyarbakır il başkanı Gönül Özel: "Havalimanına girişine yapılan bu heykeller tamamıyla israftır. İnsanlar yoklukla cebelleşirken ve her gün kaymakamlıkların sosyal hizmetlerinin önü kuyruklarla doluyken bir gıda kolisi için parti önlerinde o kadar insan kuyruk oluştururken bunların oraya heykel dikmesinin hiçbir anlamı yok. Diyarbakır karpuzunun, kadayıfının meşhur olduğunu herkes biliyor. İnsanlar oradan geçerken ne kadar değerlendirebilecektir onu. Bu çok gereksiz bir harcamadır. Yine kentin belli yerlerine palmiye ağaçları dikildi dünyalarca para verildi ama ağaçların yarısından fazlası kurudu. Bunların hepsi israf," ifadelerini kullandı.

DEVA Partisi Diyarbakır İl Başkanı Cihan Ülsen ise "Alem karpuz görsün görmesine de acaba bu mimarı facia ürünü peyzaj çalışmasının maliyetini kamuoyu ile paylaşacak mısınız? Belki sadece karpuz heykellerine ne kadar harcadığınızı söylersiniz?" dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol