birgün

27° AÇIK

Emniyette ‘Mücahit Birinci’ operasyonu: 8 polise soruşturma açıldı, 1’i açığa alındı

Kendisine ait olduğu iddia edilen cinsel içerikli Whatsapp mesajlarıyla gündeme gelen AKP MKYK üyesi Mücahit Birinci’nin otel kayıtlarına eriştiği öne sürülen 8 emniyet personeli hakkına soruşturma başlatıldı, biri açığa alındı.

GÜNCEL 09.12.2021 15:07
Emniyette ‘Mücahit Birinci’ operasyonu: 8 polise soruşturma açıldı, 1’i açığa alındı
Abone Ol google-news

İçişleri Bakanlığı, AKP MKYK üyesi Mücahit Birinci’nin otel kayıtlarına eriştiği iddiasıyla 8 emniyet personeli hakkında soruşturma başlatırken Antalya’da görevli bir polis memuru açığa alındı. Olayın ardından Bakan Süleyman Soylu’nun Mücahit Birinci’ye “Geçmiş olsun” telefonu açtığı öğrenilirken T24’e konuşan Birinci, “Listede kalmadığım otellerin bilgisi var. Devletin yatak odasına girerek, gizli kalması gereken belgeleri manipüle etmişler. Bazı uyuyan hücrelerin harekete geçtiği kanaatindeyim. 17/25 Aralık benzeri bir operasyon gibi gözüküyor” dedi.

T24’ten Eray Görgülü’nün haberine göre, İçişleri Bakanlığı, kendisine ait olduğu iddia edilen cinsel içerikli Whatsapp mesajlarıyla gündeme gelen AKP MKYK üyesi Mücahit Birinci’nin otel kayıtlarına yasa dışı yollarla erişim sağlandığı gerekçesiyle soruşturma başlattı. Türkiye’nin farklı bölgelerinden Birinci’nin kayıtlarına eriştiği iddia edilen 8 emniyet mensubu tespit edilirken bu kişilerden Antalya’da görev yapan bir polis memuru açığa alındı. Otel kayıtlarının sosyal medyada paylaşılmasının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Mücahit Birinci’ye “Geçmiş olsun” telefonu açtığı öğrenilirken, kayıtlara giren kişilerin örgüt eksenli hareket ettiği iddia ediliyor.

Süreçle ilgili T24’ün sorularını yanıtlayan Birinci, paylaşılan listede hiç konaklamadığı yerlerin bilgisi olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“UCU FETÖ’YE DAYANIYOR”

“İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulundum, dosya Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Bize verilen bilgi, bana yapılan bu kirli operasyonun Antalya merkezli yapıldığı yönünde. Kişisel bilgilerime yasa dışı yollarla giren personelin tamamından davacıyım. Hepsinden şikayetçi oldum. Bana yapılan itibar suikastının ucu FETÖ’ye dayanıyor. Gazeteci olduğu iddiasıyla sosyal medyada yayın yapan şahsa bu bilgiler ulaştırılmış. Yayınlandıktan üç saat sonra Antalya’da görev yapan bir polisin açığa alındığını öğrendik.

“YAKA NUMARALARINI VEREREK GİRMİŞLER”

Bu kişiler, sisteme yaka numaralarını vererek, isimlerini vererek girmişler. Bu durum sadece görevi kötüye kullanma değildir. Devletin yatak odasına girerek gizli kalması gereken belgeleri manipüle etmişler. Bazı uyuyan hücrelerin harekete geçtiği kanaatindeyim. 17-25 Aralık benzeri bir operasyon gibi gözüküyor.”

“HUKUK VE EMNİYET NOKTASINDA GEREĞİNİ YAPIYORUZ” DEMİŞTİ

Otel kayıtlarının sosyal medyada yayınlanmasının ardından Twitter hesabından bir paylaşım yapan Birinci, "AkilliCavus" isimli Twitter hesabını işaret ederek, "Demek akıllı çavuş sensin... Demek üretici alçak sensin. Geliyoruz" demişti. Birinci, Whatsapp mesajlarıyla ilgili de "Bu haysiyetsiz alçakların hakkımızda yaptıkları tamamen iftira niteliğindeki uydurma haysiyet cellatlığının hesabını verecekler. Alçakları hoplatmaya devam edeceğiz. Fetö, DHKPC, PKK... Nasıl haysiyetsiz saldırı yaparlarsa yapsınlar, simetrik ve asimetrik, anladıkları dilden mücadeleye devam edeceğiz. Bu alçak iftiralarla ilgili hukuk ve emniyet noktasında gereğini yapıyoruz ve yapacağız" ifadelerini kullanmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol