birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

DÜNYA 12.07.2021 12:50

Endonezya’da koronavirüs tedbirlerini ihlal eden turistler sınır dışı edilecek

Endonezya'da Covid-19 karantina ve kısıtlama kurallarını çiğneyen 4 turist sınır dışı ediliyor. Söz konusu turistlerin karantina ve maske tedbirlerini ihlal ettiği için sınır dışı edileceği açıklandı.

Endonezya’da koronavirüs tedbirlerini ihlal eden turistler sınır dışı edilecek

Endonezya'nın Bali Adası'nda Covid-19 salgınıyla mücadele çerçevesinde karantina ve kısıtlama kurallarını çiğneyen 4 turistin sınır dışı edileceği bildirildi.

AA’nın aktardığına göre, Bali Adalet ve İnsan Hakları Bakanlığı yerel ofis başkanı Jamaruli Manihuruk, geçen perşembe Covid-19 testi pozitif çıkan bir Rus turistin kaldığı otelden kaçtığını ve olayın gecesinde yakalandığını açıkladı. Manihuruk, karantina merkezine alınan Rus turistin iyileştiğinde sınır dışı edileceğini bildirdi.

Turizm bölgesi Kuta'da salgının yayılımını önlemek amacıyla yapılan baskın sonucu 3 turist de kamusal alanda maske takma şartını ihlal etmekle suçlanıyor.

ABD, İrlanda ve Rusya'dan gelen turistler, ülkelerine geri gönderilmek üzere uçuşlarını beklerken göçmen bürosunda gözaltında tutuluyor.

JAVA VE BALİ ADASI’NDA YENİ TEDBİRLER ALINMIŞTI

Endonezya, geçen ay artan Covid-19 vakaları nedeniyle en kalabalık adası Java ve turistik Bali Adası'nda yeni kısıtlama tedbirleri almıştı.

Bali'de yeni tedbirler kapsamında, maskesini düzgün takmayan yabancılara 70 dolar (605 lira) ceza verme ve maske takmayan turistleri sınır dışı etme kararı alınmıştı.

Endonezya, mayısta bayram tatilindeki seyahatlerle artan virüs sayılarıyla mücadele ederken, ilk olarak Hindistan’da ortaya çıkan Delta varyantının da yayılması ülkeyi zora soktu.

Endonezya'da Covid-19 salgınında vaka sayısı 2 milyon 527 bin 203'e çıkarken, 66 bin 464 kişi yaşamını yitirdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol