Cumhurbaşkanı seçimini üçüncü kez kazanan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün TBMM'de yemin edecek, ardından yeni kabineyi açıklayacak

Kaynak: AA
Erdoğan bugün Meclis'te yemin edecek, kabine akşam açıklanacak
Fotoğraf: AA

28. Dönem Milletvekillerinin yeminlerini ederek göreve başlamalarının ardından, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bugün saat 15.00'te Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) yemin edecek.

2023 seçim sonuçlarının belli olması ile birlikte Erdoğan önce geçici TBMM Başkanı Devlet Bahçeli’nin elinden mazbatasını alacak sonra da Meclis’te yemin edecek. 

Erdoğan, saat 14.00'te TBMM'de yemin edecek ve görevine başlayacak. Törenin ardından saat 15.00'te Anıtkabir'i ziyaret edecek Erdoğan, 17.00'de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki "Göreve Başlama Töreni"ne katılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yemin töreni için Meclis yabancı lideri de ağırlayacak. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’in yanı sıra 20 dünya lideri de yemin törenini izlemek için Meclis’te hazır bulunacak.

ÖNCE ANITKABİR, SONRA SARAY

Erdoğan Cumhurbaşkanlığı yeminini ettikten sonra Anıtkabir’e gidecek. Sonra da atlı birlikler eşliğinde Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na gidecek. Göreve başlama töreni de burada gerçekleştirilecek.

Erdoğan daha sonra yabancı konukları onuruna saat 19.00'da Çankaya Köşkü'nde akşam yemeği verecek.

Yemek sonrası Erdoğan'ın yeni kabine üyelerini açıklaması bekleniyor.