AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ikinci tur seçimi için 21 yıllık iktidarı boyunca her türlü baskıyla karşılaşan ve umutları yok edilen gençlerden oy istedi: "Biz her zaman sizin yanınızdayız. Bu 21 yıl boyunca hiçbir genç kardeşimin hayat tarzına müdahale etmedi. Kimsenin bir başkasının kılık kıyafetine, düşünce tarzına, beğenilerine karışmasına da izin vermedik."

Erdoğan, iktidarı boyunca her türlü baskıyla karşılaşan gençlerden böyle oy istedi
Fotoğraf: tccb.gov.tr

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile 21 yıllık iktidarı boyunca her türlü baskıyla karşılaşan, hayalleri çalınan, umutları yok edilen gençlere seslenerek oy istedi.

Genç seçmenden istediği oyu alamayan Erdoğan, "Biz her zaman sizin yanınızdayız" diyerek, 21 yıl boyunca hiçbir gencin hayat tarzına müdahale etmediklerini savundu, kimsenin bir başkasını kılık kıyafetine, düşünce tarzına karışmasına izin vermediklerini ileri sürdü.

Erdoğan'ın paylaşımı şu şekilde:

"Sevgili genç kardeşlerim,

Hazreti Mevlana “Testinin içinde ne varsa, dışına da o sızar” diyor. Dipsiz karanlıklarda debelenenler umut veremez. Vizyonu, hayali, ideali, hedefi olmayanlar ufuk çizemez. Siyasi başarısızlıklarına sizleri de ortak etmek isteyenlerin yalanlarına, çizmeye çalıştıkları o karanlık tabloya lütfen aldırış etmeyin.

Biz her zaman sizin yanınızdayız. 21 yıldır iktidardayız. Bu 21 yıl boyunca hiçbir genç kardeşimin hayat tarzına müdahale etmediğimiz gibi, kimsenin bir başkasının kılık kıyafetine, düşünce tarzına, beklentilerine, beğenilerine karışmasına da izin vermedik. Ülkemize kazandırdığımız nice eserin, yatırımın, projenin yanı sıra fikirlerinizi rahatça ifade edebilmeniz, gençliğinizi özgürce ve doyasıya yaşayabilmeniz için de var gücümüzle çalıştık.

"HER TÜRLÜ SANAT ETKLİNLİĞİ RAHATÇA DÜZENLENEBİLİYOR"

Bugün her türden sanat etkinliğinin rahatça düzenlenebildiği, uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapan, sporun, müziğin, bilimin, teknolojinin hiç olmadığı kadar hayatımızın içinde yer aldığı bir Türkiye’de yaşıyoruz.

Sayısı 208’e çıkan üniversitelerimizle, 96 teknopark, 316 tasarım merkezi, 1.249 AR-GE merkezimizle hedeflerimize doğru emin adımlarla yürüyoruz. 1 milyonu aşkın gencimizin yarıştığı TEKNOFEST ile potansiyelinizi sergileyebileceğiniz, dünya ile rekabet edebileceğiniz platformlara sahibiz. Millî Teknoloji Hamlemiz sayesinde teknolojiyi sadece tüketen değil; tasarlayan, geliştiren ve üreten bir ülke haline geliyoruz.

Tüm bunları sizin için yaptık; sizlerin desteği, gayreti, alın ve fikir teriyle başardık. 28 Mayıs’tan sonra inşallah Türkiye Yüzyılı’nın inşasına da sizlerle birlikte başlayacağız."