birgün

10° PARÇALI BULUTLU

KADIN 12.10.2020 19:44

Erkan Kanyılmaz tarafından denize atıldığı iddia edilen Nesrin'in annesi: Kızımı bulun!

Zonguldak'ta 3 yıl önce kaybolan ve cansız bedeninin erkek arkadaşı tarafından denize atıldığı iddia edilen Nesrin'in annesi, konuya ilişkin devam eden duruşma çıkışı konuştu. Anne Koçaklı, "Benim kızım nerede? Benim yavrumu bulun" dedi.

Erkan Kanyılmaz tarafından denize atıldığı iddia edilen Nesrin'in annesi: Kızımı bulun!

Zonguldak'ta, 3 yıl önce kaybolan Nesrin Koçaklı'yı kayalıklardan denize atarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan erkek arkadaşı Erkan Kanyılmaz'ın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılandığı davada, duruşma çıkışı konuşan anne Yeter Koçaklı, "Kızım nerede? Ölüsü ya da dirisi neredeyse söylesin" dedi.

DHA'da yer alan habere göre, Nesrin Koçaklı'dan, 2017 yılının ocak ayında, "İnternet kafeye gidiyorum" diyerek evden çıktıktan sonra bir daha haber alınamadı. Tüm aramalara rağmen bulunamayan Koçaklı'nın kaybolmasıyla ilgili yürütülen çalışmada dosyayı kapatmayan savcılık, güvenlik kameraları ve cep telefonları kayıtları ile alınan tanık beyanlarının ardından erkek arkadaşı Erkan Kanyılmaz, 27 Haziran 2019'da suçlamaları kabul etmemesine rağmen 'kuvvetli suç şüphesi' ile tutuklandı.


DURUŞMA ERTELENDİ

Erkan Kanyılmaz hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Zonguldak 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşmasına tutuklu sanık Erkan Kanyılmaz, hayatını kaybeden Nesrin Koçaklı'nın annesi Yeter Koçaklı ve taraf avukatları katıldı. Duruşma, tanık beyanlarının ardından 'dosyadaki eksikliklerin giderilmesi' için ertelendi.


'YALANCI ŞAHİT TUTUYORLAR'

Nesrin Koçaklı'nın annesi Yeter Koçaklı, duruşma çıkışı yaptığı açıklamada kızının ölü ya da dirisinin hala bulunamamasının acısını yaşadığını söyledi. Kızının sanık tarafından öldürüldüğünü düşündüğünü ifade eden Yeter Koçaklı, "Yalancı şahit tutuyorlar. Bunlar benim psikolojimi bozuyor. Kızımı nereye koyduysa söylesin, ben dua edecek mezarımı bileyim. Evlat hasretinden yandım tutuştum. Ben onları ne çilelerle büyüttüm. Benim kızım nerede? Benim yavrumu bulun" dedi.

Ağabey Yıldıray Koçaklı da kız kardeşinin yıllardır ölü ya da dirisi hakkında bir bilgi edinemediklerini söyledi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız