birgün

17° AÇIK

DÜNYA 23.12.2020 10:53

Eski CIA Direktörü Brennan’dan ‘UFO’ sorusuna ilginç yanıt

Obama döneminin CIA Direktörü John Brennan, UFO’larla ilgili gelen bir soruya, “İnsanlığın evrendeki tek yaşam formu olduğunu düşünmesi tedbirsizlik olur” yanıtını verdi.

Eski CIA Direktörü Brennan’dan ‘UFO’ sorusuna ilginç yanıt

ABD’de Barack Obama başkanlığı döneminde CIA Direktörü olan John Brennan, katıldığı bir radyo programında UFO’larla ilgili gelen bir soruya yanıt verdi.

Brennan, insanın evrende tek yaşam formu olduğuna inanmasının ‘küstahça’ olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“İnsanlığın evrendeki tek yaşam formu olduğunu düşünmesi tedbirsizlik olur. Hayat farklı şekillerde tanımlanır. Tüm evrende başka bir yaşam formu olmadığına inanmanın biraz küstahça ve kibirli olduğunu düşünüyorum.”

UFO NEDİR?

İngilizce "Unidentified Flying Object/Tanımlanamayan Uçan Nesne” ifadesinin baş harflerinden oluşan UFO, bilimsel bir karşılığı olmayan ve görüldüğü iddia edilen ya da sanılan gök cisimlerini tanımlar. 1950’li yıllardan itibaren günümüze kadar on binlerce UFO iddiası kaydedilmiştir. Bunların tümü sadece gözlemcilerin iddiasından, bazen de çeşitli kayıt cihazlarıyla elde edilen belirsiz görüntü ve seslerden ibarettir.

UFO iddialarına bilim dünyasında da mesafeli yaklaşılıyor. Arizona Üniversitesi’nden Astronomi Profesörü Chris Impey’e göre, UFO ihbarlarının yarısından fazlası göktaşları, ateş topları ve Venüs’e atfediliyor. Impey, astronomların şimdiye dek 4 binden fazla ötegezegen tespit ettiğini ancak akıllı yaşama dair hiçbir iz bulanamadığını belirtiyor. Impey, UFO’larla ilgili şu görüşü dile getiriyor:

“UFO'lar; tıpkı uzaylılar tarafından kaçırılma senaryoları ve yine uzaylılar tarafından tarlalarımıza bırakılan işaretlerin de dahil olduğu komplo teorilerinin bir parçası. Ayrıca son derece üstün teknolojiye sahip zeki varlıkların sırf buğdaylarımıza çember çizmek için trilyonlarca kilometreyi kat edeceğinden şüpheliyim.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol