Fatih Portakal'dan Erdoğan - Trump görüşmesi yorumu: Denge politikası iflas etti

13.11.2019 13:22 MEDYA

Gazeteci Fatih Portakal, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump görüşmesine ilişkin paylaşımda bulundu.

Erdoğan tepkilere rağmen Washington’a gitti: Anlaşmaya uyulmadığını ABD’ye anlatacağız Erdoğan tepkilere rağmen Washington’a gitti: Anlaşmaya uyulmadığını ABD’ye anlatacağız

Portakal, Twitter'dan yaptığı paylaşımda "Erdoğan’ın taktiği iki tarafı da oyalamak" dedi.

Portakal şu ifadeleri kullandı: "Erdoğan&Trump görüşmesinden ne çıkar? Hiç bir şey çıkmaz. Birbirlerine dostum derler ülkeye dönülür.Gerekirse mal da satarlar Türkiye’ye. #ABD ve #Rus bağımlılığı artarak devam ederken Erdoğan’ın taktiği iki tarafı da oyalamak. Denge politikası iflas etti. Tercihi hangisi olacak?"

NE OLMUŞTU?

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile görüşmek için dün ABD’ye gitmişti. ABD Temsilciler Meclisi’nin Demokrat ve Cumhuriyetçi üyeleri, Başkan Trump’a yazdıkları bir mektupla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretine karşı çıktıklarını ifade etmişti. Ziyaret öncesinde açıklamalarda bulunan Erdoğan ise, “Kendilerine Suriye’nin kuzeyine ilişkin mutabakatın tam olarak yerine getirilmediğini anlatacağız” demişti.

Erdoğan’ın ABD’deki temasları bugün de sürecek.