birgün

2° PARÇALI AZ BULUTLU

Fatma Şahin'den açıklama: Tek düşüncem yayının sürmesini sağlamaktı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Habertürk TV canlı yayınında Muharrem Sarıkaya'nın İHA çalışanı Ahmet Demir'e tokat atarak saldırdığı anlara ilişkin yaptığı açıklamada, "Tek düşüncem yayının sürmesini sağlamaktı" dedi.

MEDYA 20.12.2021 11:54
Fatma Şahin'den açıklama: Tek düşüncem yayının sürmesini sağlamaktı
Abone Ol google-news

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Habertürk Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya’nın canlı yayında İHA çalışanı Ahmet Demir’e tokat atmasına ilişkin açıklama yaptı.

Şahin, "Canlı yayın ortamını bozmak, orada o yayın için emek veren tüm çalışanlara karşı bir saygısızlık olacağından yayına devam etmek için büyük çaba gösterdim. Çaba gösterdim diyorum, çünkü daha önce hiç şahit olmadığım böyle bir durumda tek düşüncem yayının sürmesini sağlamaktı" ifadelerini kullandı.

Yaptığı açıklamada, yaşanan olayın nahoş bir durum olduğunu belirten Şahin, olayın kabul edilemez olduğunu söyledi. Şahin, "Tüm kamuoyuna ve özellikle de basın emekçilerine en derin üzüntülerimi ifade etmek isterim" dedi.

Şahin'in açıklaması şu şekilde:

"Habertürk TV'de konuk olduğum bir canlı yayında maalesef son derece nahoş bir durum yaşandı. Yayının başından itibaren yaşanan teknik aksaklıklar Muharrem Sarıkaya'nın çalışan tekniker arkadaşa asla kabul edilemez bir müdahalesiyle devam etti. Kargaşanın daha da büyümemesi için büyük bir gayretle yayına devam etmeye çalıştım. İlk kez böyle bir olayla karşılaştım ve üzüntümü şu an da tarif etmeme imkan yok.

Ahmet Demir kardeşimizin mağduriyetini ve üzüntüsünü o andan beri yüreğimde hissediyorum. Zaten hemen sonrasında Muharrem Sarıkaya ile konuyu konuştuk. O da Ahmet Demir arkadaşımızdan özür diledi.

Şunu belirtmek isterim ki, olay anında tepki verememiş olmam tepki duymadığım anlamına gelmiyor. Ancak canlı yayın ortamını bozmak, orada o yayın için emek veren tüm çalışanlara karşı bir saygısızlık olacağından yayına devam etmek için büyük çaba gösterdim. Çaba gösterdim diyorum, çünkü daha önce hiç şahit olmadığım böyle bir durumda tek düşüncem yayının sürmesini sağlamaktı.

Dilerim bugün karşı karşıya kaldığımız bu nahoş olay, bundan sonrasında tüm emekçilerin sosyal ortamlarının ve çalışma koşullarının iyileşmesi konusunda bir farkındalık oluşmasına vesile olur.

Tüm kamuoyuna ve özellikle de basın emekçilerine en derin üzüntülerimi ifade etmek isterim."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun