birgün

5° AÇIK

SPOR 14.04.2016 09:57
author

Fenerbahçe için sezonun özeti

Son iki haftada başaltı takımlarına 5 puan kaybederek şampiyonluk yarışında avantajını Beşiktaş'a kaptıran Fenerbahçe, bu sezon teselliyi derbi galibiyetlerinde arayan ezeli rakibinin konuğuydu. Konya maçındaki gerginliğini maç toplantısında da sürdüren Caner Erkin'in kadro dışı kaldığı haberinin üzerine bir sürpriz de 11'ler açıklandığında ortaya çıktı. Pereira formsuz Diego'nun yerine Ozan Tufan'ı değil Nani'yi tercih etmişti.

Maça istekli başlayan Fenerbahçe sezon boyunca savunma sorunlarını çözemeyen rakibine karşı boş alanlar da buldu. Muslera'nın zamanında müdahaleleri olmasa Van Persie ya da Nani gol de bulabilirdi. Öyleki Uruguaylı ilk yarıda topla en çok buluşan oyunculardan biriydi. Ancak Fenerbahçe'nin de sezon boyunca çözemediği kronik sorunu üçüncü bölgedeki yaratıcılıktı...

İkinci yarıda da değişen pek bir şey yoktu. Fenerbahçe bu sefer Volkan Şen ile fırsatlar bulsa da maçın skoru değişmiyordu. Pereira ilk hamlesini 66. dakikada Van Persie'nin yerine Fernandao'yu alarak yaptı. Üçüncü bölgede yaratıcılık sorunu devam edince Portekizli teknik adam 71. dakikada Volkan'nın yerine Diego'yu alarak Nani'yi sağ Alper'i de sol kanada çekiyordu. Genç teknik adam 80. dakikada sahada ezber bozan tek oyuncusu Alper'in yerine Ozan Tufan'ı oyuna alarak son kozunu oynuyordu. Fenerbahçe 90 dakika boyunca bulamadığı kadar net bir pozisyonu uzatma dakikalarında buluyordu. Nani'nin ara pası ile topla buluşan Diego kalecinin açıldığını görünce altıpasın biraz gerisindeki Fernandao'yu gördü. Brezilyalı çerçeveyi tutturamayınca maç başladığı skorla bitiyordu. Fenerbahçe için bu maç aslında sezonun özeti gibiydi. Rakibine pozisyon vermeyen ancak ligin en çok gol yiyen 5. takımı durumundaki ezeli rakibine dahi gol atamayan bir Fenerbahçe...

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız