birgün

11° PARÇALI BULUTLU

SPOR 17.08.2017 23:06
author

Fenerbahçe'ye büyük şok

Fenerbahçe, Vardar'a 2-0 yenildi

Fenerbahçe'ye büyük şok

Vardar eşleşmesi Fenerbahçe için Ağustos döneminin en önemli maçları. Zira ikinci Aykut Kocaman döneminde doğru yolda ilerlediği de henüz hazır olmadığı da her halinden belli olan Sarı Kanarya için UEFA Avrupa Ligi'nde ilk baharda final hayali kurabiliyor olmak önemli bir hedef.

Bu hedef doğrultusunda Aykut Kocaman, Göztepe karşısında sahaya sürdüğü onbirden epey farklı bir takımla sahaya çıkmıştı. Kadrodaki rotasyona rağmen Fenerbahçe'nin aynı oyunu oynamayı başarması umut verici bir detaydı. Van Persie'nin sakatlığı sebebiyle Vardar karşısında ilk 11'de şans bulan Ahmethan Köse belki de son şansını kullanamadı. Genç forvet gene iyi niyetli oyununa rağmen takımı için işlevsel olamayıp yaşından ötürü kazandığı kredisini yükseltmeyi başaramadı. İlk yarı sona erdiğinde ortada fena olmayan ancak yaratıcılık yoksunu bir oyun, son vuruşlardaki beceriksizlikler sebebiyle harcanmış pozisyonlar ve kişisel bir talihsizlik sonucu yenilmiş gol vardı.

İkinci yarıda da görüntü çok farklı değildi. Topla daha fazla oynayan ve zaman zaman pozisyona giren bir Fenerbahçe, oyunu kendi yarı sahasında kabul edip topu kaptığında hızlı şekilde doğrudan kaleye gitmeyi amaçlayan bir Vardar. Vardar'ın kontra ataklardaki beceriksizliğine Ahmethan'ın yerine Soldado'nun girmesi de eklenince son yarım saatte Fenerbahçe baskısı arttı. Fenerbahçe sahada futbolun doğrularını yapan taraf olsa da ikinci yarıda da golü bulan yine ne Vardar oldu. Üstelik gene ortada bir pozisyon yokken stoperde oynayan Mehmet Topal ile Göztepe karşısında hatalı şekilde gol yiyen Volkan'ın yerine ilk resmi maçına çıkan Kamemi arasındaki anlaşmazlık sonucu Vardar farkı ikiye çıkarıyordu. Fenerbahçe'nin skor üretemeyen etkili oyunu için Kocaman'ı da suçlamak ne kadar doğru emin değilim. Zira Aykut Hoca'nın kulübedeki hamle oyuncuları Aatıf ve İsla...

Her istatistikte rakibine ezici üstünlük sağlamış Fenerbahçe'nin iki farka rağmen Kadıköy'de tur atlaması da mümkün. Ancak Fenerbahçe'nin Vardar gibi bir rakibe karşı turu ilk maçta geçmiş olması, İstanbul'daki rövanşı ise formalite maçına çevirmesi gerekirdi. Şimdi ise tur aslanın ağzında...

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız